Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Licencja na bezpieczeństwo”

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Licencja na bezpieczeństwo” organizowanej przez Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22, która odbędzie się w dniach 2-3 grudnia 2016 r. w Warszawie, w sali im. Jerzego Turowicza w siedzibie Fundacji Batorego przy ul. Sapieżyńskiej 10a.

Tematykę Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Licencja na bezpieczeństwo” stanowić będzie problematyka szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób w życiu codziennym. Świadomie pomijając zagadnienia zwalczania zagrożeń na szczeblu państwowym i globalnym, organizatorzy skupiają się na przedstawieniu tematu w ujęciu zawodowym, rodzinnym i osobistym. Wystąpienia prelegentów odnosić się będę m. im. do zagadnień przestępczości wymierzonej w określone grupy wiekowe lub zbiorowości społeczne, zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu czy bezpieczeństwa konsumentów. Omówiona zostanie profilaktyka i przeciwdziałanie powstawaniu zagrożeń, a także sposoby minimalizowania ich ewentualnych skutków. Szczegółowy program konferencji wraz z nazwiskami prelegentów zamieszczony został w załączonej agendzie oraz na stronie wydarzenia:

Wierzymy, że udział w przedmiotowej konferencji będzie dla członków Izby Adwokackiej w Warszawie doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy z zakresu bezpieczeństwa oraz areną wymiany doświadczeń i poglądów z przedstawicielami środowisk służb mundurowych, zawodów prawniczych oraz nauk humanistycznych.

Za udział w przedmiotowej Konferencji Komisja Doskonalenia Zawodowego przy ORA w Warszawie przyznała 6 punktów w ramach doskonalenia zawodowego.