Dziekan docenił zaangażowanie i sukcesy członków Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu

Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie w czwartek, dn. 7 grudnia br. spotkał się z przedstawicielami Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu.  Rozmawiano na temat dotychczasowej działalności Komisji, która w tym roku zorganizowała kilkanaście wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Komisja liczy obecnie 22 członków a jej Przewodniczącą jest adw. Monika Rajska.  W ramach Komisji działają prężnie następujące sekcje sportowe: biegowa, brydżowa, golfowa, narciarska, tenisowa oraz żeglarska.  Powołane zostały także trzy oficjalne reprezentacje izbowe – koszykarska, siatkarska i piłkarska, które odnoszą sukcesy w zawodach ogólnopolskich, a ostatnio nawet w turniejach międzynarodowych. Komisja współpracuje z Samorządem Aplikantów Adwokacich oraz z Młodą Palestrą.

W spotkaniu wzięła udział także adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, Wicedziekan, adw. Anisa Gnacikowska, członek Naczelnej Rady Adwokackiej oraz adw. Paweł Rybiński, były Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

W imieniu wszystkich członków Komisji serdecznie zapraszamy do udziału w nadchodzących wydarzeniach:

1/ 10 grudnia (sobota), godz. 19:00, Wigilia Młodych Adwokatów (składka 40 zł od osoby płatna w biurze ORA)

2/ 15 grudnia (czwartek), godz. 19:00, III Bożonarodzeniowy Koncert Aplikantów Izby Warszawskiej

3/ 15 stycznia (niedziela), godz. 10:00 Choinka dla Dzieci “Karnawał w Rio” (składka 50 zł płatna w biurze ORA)

4/ 21-22 stycznia (sobota-niedziela), IX Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów Legia 2017

5/ 28 stycznia (sobota), godz. 19:00, VII Karnawałowy Bal Aplikantów Adwokackich w Arkadach Kubickiego

W drugiej części spotkania adw. Mikołaj Pietrzak wraz z adw. Katarzyną Gajowniczek-Pruszyńską uroczyście wręczyli puchary oraz nagrody ufundowane przez CH Beck najlepszym z drużyny Izby Adwokackiej w 28. Biegu Niepodległości.  W rozdaniu nagród uczestniczył Pan Kamil Kowalski – przedstawiciel wydawnictwa.

Wyniki drużyny naszej izby były imponujące, więc warto je przy tej okazji przypomnieć.  Wśrod Pan zwyciężyła adw. Anna Kopytkowska z czasem 46:50 min, 2 miejsce zajęła adw. Agnieszka Zwierzyńska (48:27 min) a na trzecim uplasowała się adw.  Ewa Bargiel-Morawska (48:58 min).  Najszybsi adwokaci to adw. Arkadiusz Łęczycki, który z genialnym czasem 34:33 min zajął 27. miejsce wśród wszystkich uczestników Biegu, apl. adw. Marcin Stupak (z czasem 34:48 zajął 32. miejsce) oraz – adw. Jakub Kociołowicz (czas 39:05 min).

W przygotowaniu spotkaniu brała takze udział apl. adw. Magdalena Niegierewicz, której należą się także podziękowania za wyjątkowe zaangażowanie przy innych nadchodzących wydarzeniach izbowych.

Skład komisji z podziałem na sekcje jest następujący:

Przewodniczący: adw. Monika Rajska, Zastępca Przewodniczącego: adw. Michal Pomorski (integracja środowiskowa), Członkowie: adw. Agnieszka Błażowska (sekcja biegowa), adw. Michał Biedka, adw. Rafał Biernacki (sekcja brydżowa), adw. Agnieszka Bisko-Kowalska (imprezy dla dzieci), adw. Artur Dejnowicz (sekcja golfowa), adw. Maciej Górski (integracja młodych adwokatów), adw. Anisa Gnacikowska (sekcja zeglarska, Komandor Żeglarskich Mistrzostw Polski),  adw. Filip Łukaszewicz (integracja młodych adwokatów), adw. Katarzyna Majer-Gębska (sekcja klubowa, koncerty), adw. Konrad Opalski (kapitan reprezentacji koszykarskiej, sekcja koszykarska),  adw. Paweł Rybiński (sekcja tenisowa), adw. Albert Stankiewicz (kapitan reprezentacji piłkarskiej), adw. Luka Szaranowicz (opiekun Komisji z ramienia ORA), adw. Marta Tomkiewicz (sekcja siaktarska kobiet, organizator Choinki 2017),  adw. Piotr Warchoł (kapitan reprezentacji siatkarskiej, sekcja siatkarska),  adw. Ludwik Żukowski (sekcja narciarska), apl. adw. Piotr Babiarz (integracja aplikantów, Bal Aplikantów),  apl. adw. Przemysław Krzemieniecki, apl. adw. Joanna Tkaczyk (Młoda Palestra, sekcja kulturalna, Bal Aplikantów) oraz apl. adw. Dominika Tomaszewska (sekcja kulturalna i główny organizator Balu Aplikantów)

Na portalu społecznościowym Facebooku działa strona Komisji, gdzie regularnie zamieszczane są informacje o wydarzeniach integracyjnych w środowisku prawniczym: https://www.facebook.com/KomisjaIntegracjiKulturyiSportuORAWarszawa/