QUIZ APLIKANCKI – konkurs wiedzy na najlepszego aplikanta adwokackiego 2016 roku

Komitet Organizacyjny Karnawałowego Balu Aplikantów Adwokackich ogłasza konkurs – QUIZ APLIKANCKI – dla aplikantów adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie. Formuła konkursu polega na wyłonieniu w trzech kolejnych etapach zwycięzców, którzy wyróżnią się największą wiedzą spośród uczestników konkursu. Konkurs składa się z 2 etapów (eliminacji oraz 2. rundy), a także Wielkiego Finału, który odbędzie się podczas Siódmego Karnawałowego Balu Aplikantów Adwokackich w dniu 28 stycznia 2017 r.

Dwa pierwsze etapy konkursu odbędą się jednocześnie w dniu 18 stycznia 2017 r., czyli na 10 dni przed Balem (i Wielkim Finałem). Miejsce, w którym odbędą się dwa pierwsze etapy konkursu zostanie podane w późniejszym czasie.

W eliminacjach aplikanci będą mieli do rozwiązania test jednokrotnego wyboru.

Pomysł na organizację drugiego etapu został zaczerpnięty z formuły, w jakiej odbywa się teleturniej „Jeden z Dziesięciu”.

• Na wstępie każdy z uczestników otrzyma 3 pytania. Pytania będą zadawane w trzech kolejnych turach (kolejne pytanie jest zadawane każdemu kolejnemu uczestnikowi). Uczestnicy wylosują numery, które determinują ich kolejność w otrzymaniu pytania przed rozpoczęciem 2. rundy.
  • Każdy uczestnik posiada 3 szanse. Niepoprawna odpowiedź na pytanie pozbawia go jednej szansy. Oznacza to, że udzielenie trzech niepoprawnych odpowiedzi na każde z trzech pytań zadanych we wstępnej części 2. rundy skutkuje odpadnięciem z konkursu.
  • Po wstępnej części 2. rundy (zadaniu każdemu spośród uczestników 3 pytań), uczestnicy dowolnie wskazują osobę, która ma odpowiadać. Jako pierwszy wskazuje uczestnik, który wylosował numer 1.
  • Liczba pytań uzależniona jest od liczby poprawnych odpowiedzi.
  • Do Wielkiego Finału przechodzą 3 osoby, które jako ostatnie zachowały szanse.

Wielki Finał odbędzie się w trakcie Siódmego Karnawałowego Balu Aplikantów Adwokackich w dniu 28 stycznia 2017 r. Na scenę zaproszeni zostaną trzej uczestnicy, którzy wygrali
2. rundę i tym samym awansowali do Wielkiego Finału. Wielki Finał jest ograniczony do 30 pytań. Każdy uczestnik na starcie otrzymałby „odnowione” 3 szanse. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzymałby 10 punktów. Każda niepoprawna odpowiedź skutkuje utratą 1 szansy.

Zakres pytań, które mogą pojawić się zarówno w trakcie eliminacji, jak i późniejszych etapów Quizu, uwzględnia przedmioty objęte planem szkolenia na każdym kolejnym roku aplikacji adwokackiej (prawo i postępowanie karne, w tym prawo wykroczeń i postępowanie w sprawach
o wykroczenia, odpowiedzialność nieletnich, odpowiedzialność podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary, prawo karne skarbowe, prawo i postępowanie cywilne, prawo rodzinne i opiekuńcze, prawo handlowe, prawo administracyjne, w tym prawo publiczne gospodarcze, prawo konstytucyjne), jak również niekoniecznie z nim związane, a także zagadnienia dotyczące etyki adwokackiej, historii Adwokatury, prawa ustrojowego Adwokatury, jak też regulacji wewnętrznych obowiązujących w ramach Adwokatury.

Na zgłoszenia czekamy do 8 stycznia 2017 r. Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, rok aplikacji i grupę, a także oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie powyższych danych osobowych na potrzeby organizacji konkursu należy przesyłać na adres e-mail: quizaplikancki@gmail.com

Na zwycięzców czekają cenne nagrody, wśród nich komplet komentarzy wydawnictwa CH BECK oraz darmowe wejściówki na Bal.