Dyskutowano o zagdnieniach transportu współdzielonego

14 grudnia br. w siedzibie ORA w Warszawie odbyła się konferencja dotycząca transportu współdzielonego oraz modelu wykonywania zawodu przy wykorzystaniu biur coworkingowych. Konferencję zorganizowała Sekcja Prawa Autorskiego i Nowych Technologii.

Przewodnicząca Sekcji adw. Agata Rewerska skupiła uwagę słuchaczy na kwestiach konstrukcji umów oraz odpowiedzialności odszkodowawczej przewoźników. Z kolei r. pr. Maciej Trąbski poruszył zagadnienie relacji zleceń unijnych związanych z korzystaniem z własności współdzielonej. Natomiast trzeci z prelegentów Piotr Boulange poświęcił swoje wystąpienie tematom dotyczącym aspektów socjalnych i społecznych dotyczących tego rodzaju działalności. Zasugerował, że mechanizmy te można wykorzystać w pracy adwokata.