III Koncert Bożonarodzeniowy Aplikantów Izby Adwokackiej w Warszawie

W dniu 15 grudnia 2016 roku sala im. Henryka Krajewskiego zapełniła się po brzegi. W trzeciej edycji Bożonarodzeniowego Koncertu Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie organizowanym przez Komisję Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie we współpracy z Samorządem Aplikantów Adwokackich Izby Warszawskie wzięła udział rekordowa liczba aż 20 wykonawców, w tym aplikanci z Izby lubelskiej i wielkopolskiej. Na scenie obok fortepianu stała choinka, u żyrandoli pojawiła się świąteczna jemioła.

Na widowni zasiedli znamienici goście, między innymi Wicedziekani ORA w Warszawie: adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska i adw. Andrzej Orliński, członek NRA adw. Bartosz Grohman, członkowie ORA: adw. Agata Rewerska i adw. Sławomir Zdunek, I zastępca rzecznika dyscyplinarnego adw. Grzegorz Fertak, Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu adw. Monika Rajska, Kierownik Szkolenia Aplikantów Adwokackich adw. Anna Borkowska. Podczas koncertu królowały tradycyjne polskie kolędy. Jednak można było także posłuchać pięknych prawosławnych kolęd, śpiewanych a capella, muzyki instrumentalnej wykonywanej na gitarze elektrycznej, a następnie na fortepianie. Deklamowane były autorskie utwory poetyckie, wykonywane piosenki musicalowe oraz znane bożonarodzeniowe szlagiery zza Oceanu. Śpiewając solo i w duetach, przy akompaniamencie i a cappella, grając na instrumentach, aplikanci-artyści przenieśli widzów do niejednej bajki, raz wzruszając, innym razem – bawiąc. Udział publiczności nie ograniczał się zresztą do biernej obserwacji wykonawców – dzięki śpiewnikom widzowie wtórowali wykonawcom. Można śmiało przewidywać, że za rok chętnych do występu będzie jeszcze więcej.

Koncert poprowadzili: apl. adw. Dominika Tomaszewska i apl. adw. Robert Bednarczyk.

Podczas Koncertu wystąpili (według wejścia na scenę):
apl. adw. Weronika Zdeb („What The World Needs Now is Love”
apl. adw. Tuan Pham („White Christmas” i „Let it Snow”)
apl. adw. Sylwia Swoboda („Jest taki dzień”)
apl .adw. Joanna Obrębska („Mary did you know”)
apl. adw. Jerzy Ferenz („Modlitwa” i „*** Zaprzyjaźniony redemptorysta powiedział mi kiedyś…” – utwory autorskie)
apl. adw. Monika Wiśniewska („Kolęda Warszawska 1939”),
apl. adw. Adriana Gostępska („Jezus Malusieńki”)
apl. adw. Dominika Tomaszewska („Uciekali”)
adw. Katarzyna Majer – Gębska („Oj, Maluśki, Maluśki”)
apl. adw. Dawid Woźniak („ All I Want For Christmas Is You”)
apl. adw. Izabela Laurent („Last Christmas” i„Wham”), Izba Adwokacka w Lublinie
apl. adw. Mateusz Korteweg („Gdy się Chrystus Rodzi”)
apl. adw. Klaudyna Rybak („Flet pasterza”)
apl. adw. Anna Stafiej („W żłobie leży”) oraz w duecie z apl. adw. Tuan Pham („Pierwsza Gwiazda”)
apl. adw. Magdalena Robaszyńska („Cicha Noc”), Izba Adwokacka w Poznaniu
adw. Julita Nietrzpiel i apl. adw. Magdalena Niegierewicz („Spy Isuse, Spy” i „W stranie Iudiejskoj”).
Koncert zwieńczyła wspólna kolęda „Przybieżeli do Betlejem”. Na scenie tradycyjnie wystąpił adw. Andrzej Orliński, Wicedziekan. Wykonawcom towarzyszył pianista Piotr Kozłowski. Przepiękny śpiewnik i program koncertu przygotowała Marta Wyszyńska, doktorantka SGH.

Koncert był także doskonała okazją do podsumowania ważnych dla aplikantów wydarzeń minionego roku. Jednym z nich była ogólnopolska konferencja naukowa „Adwokatura wobec zmian w prawie cywilnym i karnym” zorganizowana we wrześniu 2016 roku w Sejmie PR przez Samorząd Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie oraz czasopismo „Młoda Palestra”. Apl. adw. Magdalena Robaszyńska, redaktor naczelna, omówiła także rok działalności czasopisma „Młoda Palestra”, pisma o tradycjach sięgających dwudziestolecia międzywojennego, którego działalność wznowiono w ubiegłym roku. „Młoda Palestra” była patronem medialnym wydarzenia, a transmisję z koncertu można było obejrzeć na profilu czasopisma na Facebooku.

Wszyscy wykonawcy otrzymali w prezencie książkę „Mordowanie na Ekranie” autorstwa adw. Jacka Dubois. Mec. Dubois, który jest jednym z ulubionych wykładowców prawa karnego, zaszczycił swoją obecnością i podpisał wszystkie książki.
Partnerem koncertu było Wydawnictwo CH Beck, które również ufundowało nagrody wykonawcom.

W trakcie wydarzenia zbierane były także pluszowe zabawki dla Stowarzyszenia „Akcja Miś”, z inicjatywy adw. Agnieszki Błażowskiej, członka Komisji Integracji Środowiskowej. Zbiórka cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem wśród członków naszej Izby.

W skład Komitetu Organizacyjnego Koncertu weszły: adw. Monika Rajska, adw. Katarzyna Majer–Gębska, adw. Marta Tomkiewicz, apl. adw. Dominika Tomaszewska oraz apl. adw. Joanna Tkaczyk.