Spotkanie Dziekana z przedstawicielami Samorządu Aplikantów Adwokackich w Warszawie

7 marca br. Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, adw. Mikołaj Pietrzak spotkał się z aplikantami z Samorządem Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie oraz przedstawicielami redakcji Młoda Palestra zaangażowanymi w organizację VII Karnawałowego Balu Aplikantów Adwokackich w Warszawie. Była to także okazja do złożenia gratulacji nowo wybranym członkom Samorządu. Wybory miały miejsce w zeszłym tygodniu. W spotkaniu wzięli także udział apl. adw. Maria Kozłowska, Starosta I roku oraz apl. adw. Piotr Wojciechowski, Wicestarosta I roku.

Przedmiotem spotkania były rozmowy na temat roli Samorządu Aplikantów, współpracy z władzami Izby, integracji środowiskowej oraz planowanej we wrześniu Ogólnopolskiej Konferencji Aplikantów Adwokackich. W tym roku istotną rolę w komunikacji między aplikantami, Działem Szkolenia a Okręgową Radą Adwokacką sprawują adwokaci pełniący rolę opiekunów poszczególnych lat aplikacji.

Ze strony Okręgowej Rady Adwokackiej w spotkaniu uczestniczyli także adw. Andrzej Orliński – Wicedziekan, adw. Jakub Jacyna – Skarbnik oraz adw. Monika Rajska – Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu.