Adwokat przydaje się w życiu/Warszawa – zajęcia w warszawskich szkołach ponadgimnazjalnych dla ponad 5 250 uczniów

Z radością informujemy, iż obecnie w ponad 50 szkołach ponadgimnazjalnych w Warszawie realizowany jest projekt „Adwokat przydaje się w życiu/Warszawa”. Ponad 50 członków naszej Izby – adwokatów i aplikantów adwokackich, systematycznie od stycznia prowadzi lekcje prawa z młodzieżą.

W każdej klasie zgłoszonej do programu przeprowadzane są zajęcia  w ramach czterech bloków tematycznych: prawo karne, prawo cywilne, zagadnienia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i podatkami oraz pozycja adwokata w systemie wymiaru sprawiedliwości.

Łącznie w projekcie bierze udział około 5 250 uczniów. Zajęcia w tegorocznej edycji trwać będą do czerwca. Jest to największy projekt edukacyjny, realizowany w naszej Izbie. Jednocześnie wszystkich chętnych adwokatów i aplikantów adwokackich, którzy są zainteresowani prowadzeniem zajęć w szkołach, prosimy o kontakt mailowy na adres: edukacja@ora-warszawa.com.pl.

Partnerami projektu jest Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biuro Edukacji m. st. Warszawy w Warszawie. Koordynatorem projektu w ramach naszej Izby jest apl. adw. Tymoteusz Paprocki.