Kolejne spotkanie Sekcji Prawa i Postępowania Karnego – 23 marca br.

Adwokat Urszula Podhalańska, Przewodnicząca Sekcji Prawa i Postępowania Karnego  przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie Sekcji, które odbędzie się w dniu 23 marca 2017 r. o godzinie 17.00 w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, w sali im. H. Krajewskiego. Zaproszenie do udziału w ww. spotkaniu przyjęli sędziowie Sądu Okręgowego w Warszawie, Pani Sędzia Katarzyna Capałowska oraz Pan Sędzia Igor Tuleya.

Spotkanie będzie dotyczyło postępowań karnych o charakterze międzynarodowym, w szczególności postępowania w przedmiocie wydania i wykonania Europejskiego Nakazu Aresztowania,  postępowania w sprawie wydania osób ściganych na wniosek państwa obcego ( postępowanie ekstradycyjne ), postępowania w przedmiocie przejęcia i przekazania ścigania oraz przejęcia i przekazania orzeczeń do wykonania.

Nasi Goście są autorytetami m.in. w zakresie postępowań karnych o charakterze międzynarodowym, w związku z czym ich udział w spotkaniu Sekcji niewątpliwie przyczyni się do poszerzania wiedzy członków Sekcji w zakresie spraw o takim charakterze. Ponadto, spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy adwokatami i sędziami w zakresie interpretacji i stosowania przepisów dotyczących postępowań karnych o charakterze międzynarodowym.