Konferencja GPC „Kształtowanie przyszłości rozwiązywania sporów i lepszego dostępu do wymiaru sprawiedliwości”

W dniu 31 marca 2017 r. na Uniwersytecie Warszawskim w auli dawnej Biblioteki UW przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 obędzie się konferencja pt.: „Kształtowanie przyszłości rozwiązywania sporów i lepszego dostępu do wymiaru sprawiedliwości” (Shaping the Future of Dispute Resolution & Improving Access to Justice). Jednym z prelegentów w ramach konferencji będzie Dziekan ORA w Warszawie – adw. Mikołaj Pietrzak.

Konferencja zorganizowana zostanie w Warszawie z inicjatywy i przy wsparciu IMI (International Mediation Institute), który jest organizacją non-profit promującą wysokie standardy w Alternatywnych Metodach Rozwiązywania Sporów (ADR) na świecie. GPC Warsaw będzie jedną z ponad 30 konferencji, które odbywają się w podobnej formule na całym świecie w 2016 i 2017 roku, na prestiżowych uniwersytetach, w siedzibach sądów arbitrażowych i centrów mediacji. Więcej informacji na temat światowych konferencji GPC i GPC Warsaw znajduje się na stronach: globalpoundconference.org i warsaw2017.globalpuondconference.org.

Organizatorami i partnerami konferencji GPC Warsaw są między innymi: Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Polskie Stowarzyszenie Sądownictwa Polubownego, Centrum Mediacji Gospodarczej przy Krajowej Izbie Radców Prawnych, Centrum Mediacyjne przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, Centrum Mediacji Lewiatan oraz Centrum Mediacji Partners Polska. Konferencja GPC Warsaw będzie organizowana we współpracy i pod patronatem Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Sprawiedliwości.

Celem światowej serii konferencji GPC jest podjęcie dyskusji na temat sposobów lepszego dostępu do wymiaru sprawiedliwości oraz jakości tych metod (postepowanie sądowe, mediacja, arbitraż) w sprawach cywilnych i gospodarczych. W czasie czterech paneli, paneliści nawiązując do wyników ankiet i głosowań przeprowadzanych w czasie konferencji  przy pomocy aplikacji zostanie poruszona następująca problematyka:

1. Dostęp do wymiaru sprawiedliwości i systemu rozwiązywania i rozstrzygania sporów – oczekiwania i potrzeby użytkowników systemu
  2. W jaki sposób rynek zaspakaja obecnie potrzeby i oczekiwania związane z dostępem do wymiaru sprawiedliwości i systemem rozwiązywania i rozstrzygania sporów
  3. W jaki sposób system rozwiązywania i rozstrzygania sporów gospodarczych może być usprawniony – przezwyciężenie trudności i wyzwań
  1. Zapewnienie lepszego dostępu do wymiaru sprawiedliwości: jakie działania powinny zostać podjęte i przez kogo?

Konferencja planowana jest na 120 osób. Konferencja jest skierowana do przedsiębiorców, radców prawnych, adwokatów, sędziów, mediatorów, arbitrów, przedstawicieli nauki oraz administracji publicznej. Delegaci będą mogli osobiście w czasie obrad, a także online, wziąć udział w specjalnie przygotowanej ankiecie i głosowaniu dotyczącym różnych metod rozstrzygania i rozwiązywania sporów.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy  o kontakt z organizatorami  GPC Warsaw, e mail: gpc-warsaw@wpia.uw.edu.pl, tel.  (+48) 22 552 59 20.

Rejestracja odbywa się przez stronę www. mediacje.uw.edu. pl