Spotkanie Komisji Wizerunkowych Okręgowych Rad Adwokackich dotyczące kryzysów wizerunkowych

W dniu 17 marca br. w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi odbyło się kolejne już Spotkanie Komisji Wizerunkowych Okręgowych Rad Adwokackich zorganizowane przez Dziekana ORA w Łodzi, adw. Aleksandrę Bierzgalską – Przewodniczącą Komisji Wizerunkowej przy ORA oraz adw. Dariusza Wojnara. W spotkaniu udział wzięli m in. adw. Mikołaj Pietrzak – Dziekan ORA w Warszawie oraz adw. Michał Fertak – rzecznik prasowy ORA w Warszawie.

Przedstawicieli 21 Rad Adwokackich, Dziekanów, Wicedziekanów, a także Przewodniczących i Członków Komisji Wizerunkowych działających przy Okręgowych Radach Adwokackich powitał Dziekan ORA w Łodzi adw. Jarosław Zdzisław Szymański.

Spotkanie zaszczycił swoją obecnością Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej adw. Jacek Trela, a także Rzecznik Dyscyplinarny Naczelnej Rady Adwokackiej adw. Ewa Krasowska.

Prelekcje wygłosili eksperci ds. public relations Adam Łaszyn oraz dr Katarzyna Liberska-Kinderman, a następnie odbyła się dyskusja. Jako pierwsi w ramach dyskusji głos zabrał adw. Mikołaj Pietrzak oraz adw. Michał Fertak, którzy wskazali na działania podjęte w ramach wizerunkowego kryzysu ORA w Warszawie związanego ze przebiegiem reprywatyzacji., tj. m. in. powołanie grupy roboczej ds. ustawy reprywatyzacyjnej, zainicjowanie współpracy z organizacjami pozarządowymi w celu pomocy pro bono poszkodowanym w wyniku działań reprywatyzacyjnych  m.in. Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów) oraz organizację ogólnopolskiej konferencji „Reprywatyzacja – Rzeczywistość. Mity. Przyszłość”. Podjęta działania w kryzysie spotkały się z uznaniem obecnych ekspertów.

Zdjęcie: ORA Łódź