Jak wybierać sędziów Trybunału Konstytucyjnego? Zapraszamy do udziału w konferencji

Zapraszamy do udziału w konferencji „Prawne i pozaprawne uwarunkowania obsady składu personalnego sądów konstytucyjnych”, która odbędzie się już za tydzień, w piątek 13 stycznia br., w Pałacu Staszica w Warszawie.

Podczas konferencji zostaną przedstawione porównawczo rozwiązania przyjmowane w innych krajach. Będziemy także dyskutować nad prawnymi i pozaprawnymi aspektami wyborów sędziów TK. W imieniu INPRISu, który jest współorganizatorem konferencji, podzielimy się doświadczeniem i wnioskami z monitorowania wyborów sędziów TK od 2006 r.

Szczegółowe informacje o konferencji znajdują się w załączonym zaproszeniu i programie. Prosimy o potwierdzenie przybycia na adres e-mail: sulkowski@wpia.uni.lodz.pl).

Łukasz Bojarski, INPRIS