QUIZ APLIKANCKI – zgłoszenia do 15 stycznia br. !

Komitet Organizacyjny Karnawałowego Balu Aplikantów Adwokackich informuje, że zgłoszenia do udziału w konkursie będą przyjmowane do dnia 15 stycznia 2017 r.

Quiz Aplikancki jest projektem organizowanym w ramach VII Karnawałowego Balu Aplikantów Adwokackich, który odbędzie się w dniu 28 stycznia 2016 r. w Warszawie. Konkurs jest adresowany do aplikantów adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie. Jego celem jest wyłonienie i wyróżnienie aplikantów adwokackich, którzy cechują się najwyższym stopniem wiedzy prawniczej.

Organizatorem Konkursu jest Samorząd Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie oraz redakcja „Młodej Palestry – Czasopisma Aplikantów Adwokackich”.

Konkurs składa się z trzech kolejnych etapów. Dwa pierwsze etapy („Eliminacje”– pierwszy etap konkursu oraz „Druga Runda” – drugi etap konkursu) odbędą się w dniu 18 stycznia 2017 r. w Warszawie. W Eliminacjach wszyscy uczestnicy będą mieli do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań. Do drugiego etapu przechodzi 10 uczestników, którzy odpowiadać będą na pytania zadane przez Prowadzącego w formule zaczerpniętej z programu “Jeden z Dziesięciu”.  W Wielkim Finale, który odbędzie się podczas Siódmego Karnawałowego Balu Aplikantów, weźmie udział trzech uczestników, którzy wygrali Drugą Rundę.

Szczegółowe informacje dotyczące Quizu dostępne są w Regulaminie opublikowanym na stronie: http://www.ora-warszawa.com.pl/images/uploaded/2017_01_03_Regulamin_Konkursu_Quiz_Aplikancki.pdf

Miejsce, w którym odbędą się dwa pierwsze etapy konkursu, uzależnione jest od ilości zgłoszeń i zostanie podane w późniejszym czasie.

Zakres pytań konkursowych uwzględnia w szczególności przedmioty objęte planem szkolenia aplikantów adwokackich (prawo i postępowanie karne, w tym prawo wykroczeń i postępowanie w sprawach o wykroczenia, odpowiedzialność nieletnich, odpowiedzialność podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary, prawo karne skarbowe, prawo karne wykonawcze, prawo i postępowanie cywilne, prawo rodzinne i opiekuńcze, prawo handlowe, prawo administracyjne, w tym prawo publiczne gospodarcze, prawo podatkowe prawo konstytucyjne, prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, prawo Unii Europejskiej, ustrój organów ochrony prawnej), a także zagadnienia dotyczące etyki adwokackiej, historii Adwokatury, prawa ustrojowego Adwokatury, jak też regulacji wewnętrznych obowiązujących w ramach Adwokatury.

Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, rok aplikacji i grupę, email oraz numer telefonu, oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie powyższych danych osobowych na potrzeby organizacji konkursu oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na publikację wizerunku w przypadku wzięcia udziału w Drugiej Rundzie lub Wielkim Finale Konkursu należy przesyłać na adres e-mail: quizaplikancki@gmail.com

Przebieg Drugiego Etapu będzie transmitowany na żywo na portalu Facebook przez stronę „Młodej Palestry – Czasopisma Aplikantów Adwokackich” (https://www.facebook.com/pg/mlodapalestra) przy użyciu usługi Facebook Mentions.

Na zwycięzców czekają nagrody m.in. nagrody finansowe, w wysokości 3,000 zł za pierwsze miejsce, 2,000 zł za drugie miejsce oraz 1,000 zł za trzecie miejsce, komplet komentarzy wydawnictwa CH BECK, a także darmowe wejściówki na Bal.

Z koleżeńskimi pozdrowieniami,

Komitet Organizacyjny VII Karnawałowego Balu Aplikantów Adwokackich

adw. Monika Rajska – Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu

adw. Michał Pomorski, Przewodniczący Koła Młodych