Ślubowało ponad 450 nowych aplikantek i aplikantów adwokackich

2 styczni br. przygodę z Adwokaturą rozpoczęło ponad 450 aplikantek oraz aplikantów adwokackich, tym samym zaczynając aplikację adwokacką w Izbie Adwokackiej w Warszawie. Uroczyste ślubowanie poprowadził Dziekan ORA w Warszawie adw. Mikołaj Pietrzak. W uroczystości wzięli udział znamienici goście.

W śród nich byli m. in .adw. Jacek Trela – Prezes NRA, płk Janusz Olkowicz – Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Artur Kędzierski – Przewodniczący Rady Izby Komorniczej w Warszawie, członkowie Naczelnej Rady Adwokackiej oraz nestorzy warszawskiej Adwokatury: adw. Czesław Jaworski oraz adw. Andrzej Rościszewski.

Podczas uroczystości głos zabrali: adw. Jacek Trela, Prezes NRA, adw. Dorota Kulińska – Kierownik Szkolenia Aplikantów Adwokackich oraz apl. adw. Dominika Tomaszewska – Przewodnicząca Samorządu Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie. Bardzo interesujący wykład o tajemnicy adwokackiej wygłosił znamienity warszawski adwokat i świetny mówca adw. Jacek Kondracki.

Uroczystość uświetnił koncert orkiestry Sinfonia Viva (Koncert Noworoczny z udziałem solisty Teatru Wielkiego i Opery Narodowej tenora Rafała Bartmińskiego, dyrygent – Tomasz Radziwonowicz).

Serdecznie podziękowania za przygotowanie i koordynację całego przedsięwzięcia składamy na ręce adw. Aleksandra Krysztofowicza – Zastępcy Sekretarza ORA w Warszawie oraz adw. Magdaleny Selwy. Dziękujemy także aplikantom adwokackim, którzy tworzyli skład pocztu sztandarowego: apl. adw. Klaudynie Rybak, apl. adw. Hannie Malanchyn oraz apl. adw. Konradowi Godlewskiemu.