Warsztaty krasomówcze „Język giętki” dla aplikantów adwokackich – część I

Nikogo nie trzeba przekonywać, że adwokat i aplikant adwokacki powinien być dobrym mówcą, który wie co chce powiedzieć i potrafi to powiedzieć. Wnioski wypływające z wyników i ocen jurorów podczas corocznego izbowego konkursu krasomówczego aplikantów adwokackich naszej izby skłaniają do stwierdzenia, że konieczne jest wprowadzenie zajęć z zakresu doskonalenia wystąpień i wypowiedzi publicznych przez aplikantów adwokackich jako stałego punktu szkolenia.

.”…aby język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa…”
Juliusz Słowacki

Zapraszam zatem wszystkich aplikantów adwokackich Izby Warszawskiej do udziału w pierwszych warsztatach szkoleniowych zwiększenia wiedzy i umiejętności wystąpień aplikantów adwokackich przed sądem W SPRAWACH KARNYCH.

Odbędą się one 22 maja 2017 r. w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie sala im. Henryka Krajewskiego w godzinach od 10 – 17, rejestracja od 9.30.

Wszystkich zainteresowanych proszę o kierowanie zgłoszeń udziału w warsztatach na adres warsztaty.krasomowcze@ora-warszawa.com.pl do dnia 15 maja 2017r. Każdy zgłaszający się aplikant adwokacki otrzyma w wiadomości zwrotnej kazus do przygotowania wystąpienia podczas warsztatów. Wystąpienia będą nagrywane a następnie odtwarzane i oceniane, za pisemną zgodą uczestników.

Program warsztatów

9.30 – 10.00 rejestracja,
10.00 – 10.30 wprowadzenie do zasad i przebiegu warsztatów, merytoryczne wystąpienia prowadzących adw. Mikołaj Pietrzak, adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska,
10.30 – 13.30 wystąpienia aplikantów 8 min. dla każdego, w zależności od ilości uczestnikow,
13.30 – 13.45 – przerwa,
13.45 – 16.00 odtworzenie i szczegółowe omówienie wystąpień wraz z podsumowaniem.

Zaplanowany czas wystąpień oraz szczegółowego omówienia i odtworzenia nagrań uzależnione jest ostatecznie od ilości uczestników.

Warunkiem przystąpienia do warsztatów jest przesłanie skanu pisemnej zgody (druk do pobrania) na utrwalenie wizerunku podczas szkolenia.

Jednocześnie zapraszamy na część II warsztatów szkolenia wystąpień i umiejętności aplikantów adwokackich przed sądem W SPRAWACH CYWILNYCH, które odbędą się w drugiej połowie czerwca.

adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska
Przewodnicząca Komisji Szkolenia Aplikantów Adwokackich