IV Kongres Prawa Restrukturyzacyjnego – KongRes 2017

Przedstawiciele Sekcji Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego przy ORA w Warszawie brali udział w IV Kongresie Prawa Restrukturyzacyjnego – KongRes 2017, organizowanym przez Instytut Allerhanda w Krakowie. Kongres patronatem objęła Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie.

W dniach 27 – 28 kwietnia 2017 roku w Warszawie odbył się IV Kongres Prawa Restrukturyzacyjnego – KongRes 2017, organizowany przez Instytut Allerhanda w Krakowie. Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie objęła honorowy patronat nad wydarzeniem. Podczas uroczystego otwarcia w imieniu ORA głos zabrał adw. dr Kamil Szmid. W panelach merytorycznych brali udział przedstawiciele Sekcji Prawa Upadłościowego, działającej przy naszej Izbie. W inauguracyjnym panelu prelekcję wygłosił Przewodniczący Sekcji – adw. Przemysław Wierzbicki. W ramach tematyki Sesji „Zgromadzenia Wierzycieli na gruncie prawa restrukturyzacyjnego”, Mecenas P. Wierzbicki podzielił się praktycznymi doświadczeniami z zakresu nowych możliwości i nowych zagrożeń, jakie mogą pojawić się na gruncie zgromadzeń wierzycieli.

Ponadto I Sesję Kongres-u zaszczycili swoją obecnością adw. Mariusz Purgał (Tomasik, Pakosiewicz, Groele) i adw. Anna Michalska (Zimmerman Filipiak Restrukturyzacje). Moderatorem dyskusji był SSR Zbigniew Miczek (Sąd Rejonowy w Tarnowie). Dyskusja stanowiła doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk zarówno dla Prelegentów, jak i gości biorących udział w KongResie.

W drugim dniu KongResu, Pan Mecenas Łukasz Żabczyński, członek Izby Adwokackiej w Warszawie, wziął udział  w Sesji poświęconej tematyce „Odpowiedzialności karnej w prawie insolwencyjnym”. Mecenas Żabczyński wygłosił prelekcję dotyczącą  odpowiedzialności karnej doradcy restrukturyzacyjnego.

Nadto VII Sesję KongRes-u zaszczycili swoja obecnością: prof. Adw. Michał Królikowski (UW), adw. Katarzyna Dąbrowska, adw. Małgorzata Jadowska (Pietrzak Sidor & Wspólnicy), apl. adw. Michał Zacharski (Pociej, Dubois, Kosińska-Kozak). Moderatorem Dyskusji był adw. Maciej Geromin (Instytu Allerhanda).

Współpracę z Instytutem w imieniu naszej Izby koordynował apl. adw. Tymoteusz Paprocki, członek Komisji Wizerunku i Komunikacji, któremu dziękujemy za zaangażowanie.