IV Letni Koncert Izby Adwokackiej w Warszawie za nami

W wyjątkowo ciepły wieczór w dniu 27 czerwca br. w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, w sali im. Henryka Krajewskiego, odbył się po raz czwarty Letni Koncert Izby Adwokackiej w Warszawie. Wydarzenie organizowane jest przez Komisję Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu oraz Samorząd Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej. W tym roku koncert połączony był z wieczorem autorskim adw. Jerzego Ferenza, członka Izby Adwokackiej w Warszawie, autora wydanego niedawno tomiku wierszy „Moja Bajka”.
Jerzy Ferenz występował we wcześniejszych edycjach recytując swoje wiersze. Jest poetą, adwokatem i doktorem nauk prawnych. Debiutował w 2010 r. wierszem „Wiatr w dolinie poetów” w „Poezji Dzisiaj”. Publikował także w: „Migotaniach”, „Szafie” oraz na „Stronie z wierszem” w „Gazecie Olsztyńskiej”. Kocha góry, a w szczególności polskie Tatry.

Cieszące się dużym zainteresowaniem wyjątkowe spotkanie zgromadziło liczne grono adwokatów i aplikantów adwokackich. Koncert patronatem objął Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie Adw. Mikołaj Pietrzak.

Wieczór otworzył Wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej Adw. Andrzej Orliński który powitał uczestników i życzył wszystkim udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń.
Młodzi adwokaci i aplikanci adwokaccy śpiewali znane i lubiane utwory przy akompaniamencie fortepianu, grali na gitarze, a także czytali wiersze z tomiku naszego kolegi Jerzego Ferenza. Autor również wystąpił na scenie, gdzie zadeklamował kilka swoich wierszy, a także przedstawił uczestnikom koncertu ciekawe historie powstawania poszczególnych utworów.

Utalentowani prawnicy zachwycili zgromadzonych gości wysokim poziomem swoich występów a także ogromnym zaangażowaniem. Każdy z wykonawców otrzymał gromkie brawa a atmosfera koncertu była fantastyczna.

W tej edycji koncertu na scenie wystąpili: adw. Jerzy Ferenz, apl. adw. Anna Stafiej, apl. adw. Joanna Obrębska, apl. adw. Maria Kozłowska, adw. Katarzyna Majer-Gębska, egz. apl. adw. Dominika Tomaszewska, apl. adw. Adriana Gostępska, apl. adw. Dawid Woźniak, apl. adw. Maciej Rembowski apl. adw. Piotr Wojciechowski i apl. adw. Tuan Pham.

Koncert poprowadzili apl. adw. Joanna Tkaczyk, egz. apl. adw. Dominika Tomaszewska oraz egz. apl. adw. Robert Bednarczyk.

Na zakończenie koncertu wszyscy uczestnicy wykonali wraz z członkami Okręgowej Rady Adwokackiej utwór „Mój jest ten kawałek podłogi”.

Wykonawcom towarzyszył pianista Jakub Kitowski.

Szczególne podziękowania należą̨ się adw. Monice Rajskiej, egz. apl. adw. Dominice Tomaszewskiej, adw. Katarzynie Majer-Gębskiej oraz apl. adw. Joannie Tkaczyk z Komisji Integracji, Kultury, Sportu i Turystyki i Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, organizatorkom Koncertu.

Partnerem wydarzenia było Wydawnictwo C.H. BECK, które ufundowało Nagrody książkowe dla wykonawców. Patronem medialnym była Młoda Palestra.

Zdjęcia z koncertu można obejrzeć na naszym izbowym fanpejdżu: https://www.facebook.com/pg/Okr%C4%99gowa-Rada-Adwokacka-w-Warszawie-309662922569627/photos/?tab=album&album_id=725031374366111