Nasza izba w XXVII Biegu Powstania Warszawskiego – puchar dla najliczniejszej reprezentacji

Adwokaci i aplikanci z naszej Izby stanowili ponad połowę uczestników Grupy Adwokackiej, która w dn. 29 lipca wzięła udział w XXVII Biegu Powstania Warszawskiego. W tym roku uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy: 5 lub 10 km. Na dystansie 10 km pobiegło 112 osób, a na 5 km 58. Dodatkowo 10 adwokatów wzięło udział również w Biegu Zdobycia budynku PAST-y.  Nasza izba zdobyła puchar dla najliczniejszej reprezentacji.

Strefa Adwokata zorganizowana przez Naczelną Radę Adwokacką znajdowała się przy Stadionie Polonia. Przebywali w niej nie tylko uczestnicy biegu, ale również kibicujące im rodziny i znajomi. Otuchy biegaczom dodawał m.in. adw. Stanisław Estreich – dziekan ORA w Lublinie, przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej oraz adw. Jerzy Zięba, – dziekan ORA Kielce.

Uczestnicy biegu zostali przywitani przez adw. Rafała Dębowskiego sekretarza Naczelnej Rady Adwokackiej, który sam startował w biegu na 5 km, a adw. Jacek Dużyński zaprosił wszystkich na II Mistrzostwa Polski Adwokatów w Półmaratonie, które odbędą się 10 września w Zielonej Górze.

O godz. 20.00 wystartował bieg na dystansie 5 km, a godzinę później rozpoczął się bieg na dystansie 10 km. Biegi poprzedzone były rozgrzewką poprowadzoną przez adw. Jakuba Szczepkowskiego i aplikantkę adwokacką Annę Malinowską z izby warszawskiej.

Wśród pań, w biegu na 5 km w grupie adwokackiej najszybsza była adw. Katarzyna Witkowska-Moździerz z izby krakowskiej, która w zestawieniu ogólnym kobiet zajęła 46 miejsce. Wśród panów, najszybszy w grupie adwokackiej był  – adw. Arkadiusz Łęczycki z izby warszawskiej, który na metę dobiegł jako 21.

Dystans 10 km w grupie adwokackiej wśród Pań najszybciej pokonała adw. Angelika Arter-Krzyżek z izby krakowskiej, zdobywając 19 miejsce w zestawieniu ogólnym kobiet, na tym dystansie. Najlepszy czas wśród Panów na dystansie 10 km uzyskał Aleksander Dragan, który w klasyfikacji ogólnej zajął 7 miejsce.

Za pomoc przy sprawach organizacyjnych Naczelna Rada Adwokacka składa podziękowania aplikantkom adwokackim z naszej izby Magdalenie Niegierewicz i Joannie Tkaczyk.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu. Zapraszamy też do wspólnych treningów w ramach sekcji biegowej naszej Izby, do której można dołączyć  na Facebooku:

Sekcja planuje udział w Zielonogórsim Półmaratonie oraz innych imprezach biegowych w Warszawie np. ‘Biegnij Warszawo”.  Na wszytkich reprezentantów tworzących drużyny adwokackie w ramach tych wydarzeń czekają koszulki techniczne z logo Izby.  Należy zgłaszać się do adw. Jakuba Szczeczpkowskiego, email: j.szczepkowski@kancelaria-szczepkowski.pl lub do Pani Alicji Konopczynskiej z biura Rady email: ora.warszawa@adwokatura.pl