Warszawscy adwokaci pamiętali o 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W związku z obchodami 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przedstawiciele Adwokatury brali udział w licznych wydarzeniach organizowanych przez Prezydenta m.st. Warszawy oraz Powstańców Warszawy.

W dniu 31 lipca br. Prezes NRA adw. Jacek Trela brał udział w uroczystej mszy świętej przy Pomniku Powstania Warszawskiego. Izbę Adwokacką w Warszawie reprezentowali Wicedziekan ORA adw. Andrzej Orliński, rzecznik prasowy ORA w Warszawie adw. Michał Fertak oraz członek Komisji Wizerunku i Komunikacji przy ORA w Warszawie adw. Wojciech Górnik. Po mszy świętej i apelu poległych delegacje Adwokatury Polskiej i Izby Adwokackiej w Warszawie złożyły wieńce pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego. W trakcie uroczystości obecny był też sztandar Izby Adwokackiej w Warszawie niesiony przez adw. Andrzeja Siedleckiego.

W dniu 1 sierpnia br. o godzinie 9:30 delegacja Izby Adwokackiej w Warszawie w składzie: Dziekan ORA adw. Mikołaj Pietrzak, Zastępca Sekretarza ORA adw. Aleksander Krysztofowicz, rzecznik prasowy ORA adw. Michał Fertak, Przewodniczący Komisji Historii i Tradycji Adwokatury Warszawskiej adw. Maciej Marek Kamiński oraz adw. Łukasz Wydra złożyła kwiaty oraz znicze w kościele św. Jacka pod tablicą upamiętniającą adwokatów i aplikantów poległych w trakcie Powstania Warszawskiego.

Następnie o godzinie 12:00 rozpoczęła się na pl. Piłsudskiego honorowa zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza po której delegacja naszej Izby w składzie: Dziekan ORA adw. Mikołaj Pietrzak, Wicedziekan ORA adw. Katarzyna Gajowniczek – Pruszyńska oraz Wicedziekan ORA adw. Andrzej Orliński złożyła wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

O godzinie 17:00 spotkaliśmy się pod siedzibą ORA w Warszawie przy al. Ujazdowskich, aby wspólnie uczcić minutą ciszy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pod tablicą upamiętniającą adwokatów i aplikantów, którzy zginęli w trakcie II wojny światowej zostały złożone wieńce w imieniu Izby Adwokackiej w Warszawie oraz Koła Seniorów, następnie głos zabrał Dziekan adw. Mikolaj Pietrzak, zaś po nim adw. Anna Sobocińska – Lorenc, uczestniczka Powstania Warszawskiego i honorowa przewodnicząca Koła Seniorów.

O godzinie 19.30 w uroczystości złożenia wieńców przy pomniku „Polegli – Niepokonani” na Woli wzięli udział z ramienia ORA w Warszawie adw. Anna Atanasow i adw. Karol Pachnik.