MIĘDZYNARODOWY KONKURS DLA MŁODYCH PRAWNIKÓW – REKRUTACJA UCZESTNIKA ORA WARSZAWA

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie uprzejmie zaprasza aplikantów 1 i 2 roku biegle posługujących się językiem angielskim do zgłoszenia chęci udziału w międzynarodowym konkursie organizowanym przez Academy of European Law (ERA) oraz Council of Bars and Law Socieities of Europe (CCBE). Konkurs przeznaczony jest dla młodych prawników państw europejskich, członków CCBE. Konkurs odbędzie się w Trewirze (Niemcy) w dniach 7-8 grudnia 2017 roku.

Idea konkursu zakłada, że młodzi prawnicy będą rywalizowali ze sobą wchodząc w składy międzynarodowych zespołów. Konkurs będzie składał się z trzech rund – przygotowanie pisemnego sprawozdania dotyczącego zagadnienia prawnego, symulacji negocjacji oraz ustnej debaty na wybrany temat. Tematyka konkursu będzie poruszała aktualne problemy i wyzwania prawa europejskiego, mechanizmów ochrony praworządności oraz zasad wykonywania zawodu adwokata.

Z ramienia Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie w konkursie weźmie udział jeden aplikant pierwszego lub drugiego roku. Koszt uczestnictwa, w tym koszt podróży oraz zakwaterowania do Trewiru będzie w całości pokryty.

Zgłoszenia.

Aplikanci pierwszego i drugiego roku Izby Warszawskiej zainteresowani udziałem w konkursie uprzejmie proszeni są o przesłanie zgłoszeń emailem na adres szkolenia@ora-warszawa.com.pl do 24 września 2017 r. (niedziela). Zgłoszenie powinno obejmować:

a.        CV;

b.        deklarację o wystarczającej znajomości języka angielskiego do udziału w konkursie i swobodnego posługiwania się nim w trakcie konkursu;

c.        pisemne uzasadnienie chęci udziału w konkursie, m.in. w tym wyjaśnienie, w jaki sposób udział w konkursie może wpłynąć na rozwój zawodowy;

d.        deklaracja, że wybrany przez ORA Warszawa aplikant weźmie udział w konkursie i przygotuje z niego sprawozdanie, a nadto, udzieli wszelkich wskazówek i wyjaśnień przyszłorocznym uczestnikom kolejnej edycji konkursu.

Na podstawie przedstawionych zgłoszeń uczestnika konkursu z ramienia ORA Warszawa wybierze jury składające się z adwokata Mikołaja Pietrzaka, adwokat Katarzyny Gajowniczek-Pruszyńskiej oraz adwokata Tomasza Wardyńskiego. Rozstrzygnięcie jury zostanie ogłoszone 28 września 2017 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do przesyłania zgłoszeń oraz życzymy powodzenia. W razie jakichkolwiek pytań związanych z konkursem, uprzejmie prosimy o kontakt z adwokatem Łukaszem Lasek (szkolenia@ora-warszawa.com.pl ) tel. 22 437 82 00).

ERA-CCBE Young Lawyers Contest ConceptERA-CCBE Young Lawyers Contest ConceptERA-CCBE Young Lawyers Contest Concept