Wesprzyj finansowo Nagrodę im. Edwarda J. Wende

Fundacja dla Polski, gospodarz Funduszu im. E.J. Wende zachęca do wsparcia finansowego Nagrody, która od 2003 roku jest przyznawana osobom zaangażowanym w działalność publiczną za szczególne dokonania na polu krzewienia i podnoszenia kultury prawnej. W tym roku Nagroda im. Edwarda J. Wende zostanie przyznana już po raz dwunasty.

Nagroda im. Edwarda J. Wende została stworzona w celu promocji wartości bliskich nam wszystkim: realizacji idei państwa prawa oraz działań mających na celu zachowanie i rozwój polskiego i europejskiego dorobku prawnego oraz umacniania demokracji i miejsca Polski w Europie.  Patron Nagrody Edward Wende był adwokatem, który latach 70. i 80. XX wieku bronił osoby prześladowane w czasach komunizmu ze względów politycznych. Po roku 1989 był senatorem, posłem na Sejm oraz sędzią Trybunału Stanu.

Nagroda im. E.J. Wende jest przyznawana wybitnym postaciom dzięki pomocy finansowej osób prywatnych i instytucji.  Zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy także w tym roku.

Laureatem ostatniej edycji Nagrody został prof. Karol Modzelewski – mediewista, legendarny opozycjonista z czasów PRL, który pozostał wierny swoim ideałom i zachował wrażliwość społeczną upominając się o prawa słabszych. Kilkakrotnie więziony za swoje przekonania, za walkę o demokratyczne przemiany i prawa robotników. Był rzecznikiem Komisji Krajowej ,,Solidarności” i autorem nazwy związku.

Jesteśmy przekonani, że istnienie takiego wyróżnienia przyczynia się do podnoszenia kultury życia publicznego w Polsce i do budowania państwa prawa, o jakim wszyscy marzymy. Mamy również nadzieję, że idea Nagrody kształtuje wzorce niezbędne w Polsce.

Darowizny można przekazywać na konto: Fundacja dla Polski – Fundusz im. Edwarda J. Wende: BRE Bank S.A. 82 1140 1010 0000 5294 4600 1014.

Wszelkie dodatkowe informacje o Nagrodzie i jej gospodarzu – Fundacji dla Polski – można uzyskać telefonicznie: 22/542 58 80 oraz drogą elektroniczną: www.fdp.org.pl, e-mail: fundusz.wende@fdp.org.pl