Plan wykładów w ramach KDZ – październik 2017

Poniżej zamieszczamy plan wykładów w ramach KDZ – październik 2017.

PLAN WYKŁADÓW

organizowanych przez Komisję Doskonalenia Zawodowego

Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

październik 2017 r.

Data Wykładowca Temat wykładu
2 października 2017

(poniedziałek)

Apl. adw. Paulina Ochal „Nowelizacja ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 roku o usługach płatniczych w związku z obowiązkiem transpozycji do polskiego porządku prawnego dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2366 z dnia 25 listopada 2015 roku w sprawie usług płatniczych w ramach rynku wewnętrznego (dalej jako: „dyrektywa PSD2”. Analiza przepisów regulujących dokonywanie przelewów bankowych (w tym sposobu działania w przypadku przekazania środków na błędnie wskazany rachunek bankowy).
3 października 2017

Adw. dr Beata Paxford „Kredyt hipoteczny – o nowej ustawie
o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze
nad pośrednikami kredytu hipotecznego
i agentami”
9 października 2017

(poniedziałek)

Prof. nadzw. dr hab. Ryszard Sowiński „Dochodowa kancelaria. Skuteczne zarządzanie finansami kancelarii adwokackiej”
10 października 2017

(wtorek)

Bartosz Bator, adwokat, wykładowca Krajowej Szkoły Administracji Publicznej Nowelizacja procedury administracyjnej i sądowo-administracyjnej. Zmiany wprowadzone od dnia 01.06.2017 r.
16 października 2017

(poniedziałek)

Adw. Adam Eugeniusz Baworowski „RODO w kancelarii adwokackiej. Najważniejsze zmiany w stosunku do UODO”
17 października 2017

(wtorek)

R. pr. dr Arkadiusz Turczyn „Ochrona dóbr osobistych – przypadki szczególne”
23 października 2017

Adw. dr Michał Bieniak „Zmiany Kodeksu spółek handlowych
w 2017 roku”
24 października 2017

(wtorek)

Komornik Sądowy Dawid Paleczny „Tajemnice licytacji komorniczych. Kompendium wiedzy praktycznej
i teoretycznej”

UWAGA!

Wykłady będą odbywały się w sali konferencyjnej im. Henryka Krajewskiego, znajdującej się na pierwszym piętrze w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie przy Al. Ujazdowskich 49,
w godzinach 18:00 – 20:00.