Informator Izby Adwokackiej w Warszawie

Warszawscy adwokaci z medalami po Spartakiadzie Prawników 2017 roku

Ponad 500 prawników z całej Polski po raz kolejny spotkało się by rywalizować sportowo w duchu fair play. Tegoroczna XXVIII Ogólnopolska Spartakiada Prawników 2017 zorganizowana została przez OIRP Lublin i odbyła się właśnie w Lublinie w dniach 13-17 września 2017 roku.

Prawnicy rywalizowali w ponad 70 dyscyplinach sportowych. Naszą Izbę reprezentowało 10 adwokatów i 2 aplikantów adwokackich.

W klasyfikacji indywidualnej najwyżej z naszej Izby uplasowała się adw. Martyna Stryjewska, zdobywając aż 5 medali (złoty za siatkówkę halową, srebrny medal w badmintonie oraz trzy brązowe medale: w skoku w dal, w sztafecie kobiet na 100 m oraz w wyjątkowej kategorii tej edycji Spartakiady – w rzucie puszką po piwie). Z kolei adw. Aleksandra Obara-Jouot została najlepszą siatkarką i piłkarką jednocześnie w turniejach piłki sitkowej i nożnej, zdobywając łącznie trzy medale (złoty za siatkówkę halową, srebrny za piłkę nożną oraz brązowy w sztafecie kobiet na 100 m). Trzy medale zdobyła natomiast adw. Marta Tomkiewicz (złoty za siatkówkę halową oraz dwa brązowe medale: w squash’u oraz sztafecie kobiet na 100 m). Dwa medale zdobyli adw. Magdalena Falkowska (srebrny za siatkówkę halową oraz brązowy w koszykówce) i adw. Bartosz Jakubek (brązowy w siatkówce plażowej oraz srebrny w siatkówce halowej), zaś po jednym medalu: adw. Monika Mamińska (złoty za siatkówkę halową z reprezentacją Izby), adw. Piotr Warchoł (brązowy w nartach wodnych), adw. Piotr Fidura (złoty w tenisie stołowym) oraz apl. adw. Paweł Bobrowski (srebrny w przeciąganiu liny) oraz apl. adw. Piotr Babiarz (brązowy medal w ergometrze).

Wiele z cennych punktów do rankingu przypadło w udziale członkom warszawskiej palestry, szczególnie w siatkówce kobiet, gdzie w finale zmierzyły się dwie warszawskie drużyny. Poza rywalizacją sportową, każdego wieczora uczestnicy mieli zapewnioną możliwość integracji. Zgodnie z ogłoszeniem organizatorów, kolejna Spartakiada odbędzie się albo w Kielcach, albo w Opolu, przy czym ostateczna decyzja podjęta zostanie do końca roku.