Wystawa pt. „Adwokaci w Służbie Ojczyźnie” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

W dniu 8.08.2017 r. pomiędzy Naczelną Radą Adwokacką a Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zostało podpisane porozumienie w przedmiocie zorganizowania przez Adwokaturę w Muzeum wystawy czasowej pod nazwą „Adwokaci w Służbie Ojczyźnie”.

Celem wystawy będzie ukazanie roli oraz wkładu adwokatury w odbudowę Państwa Polskiego, walkę z okupantem w czasie II Wojny Światowej, straty adwokatury w okresie wojennym, sprzeciw adwokatury wobec narzuconego ustroju komunistycznego, przybliżenie sylwetek niezłomnych adwokatów, którzy dobro Ojczyzny oraz walkę z wrogami Polski stawiali wyżej niż własne dobro a nawet życie. Otwarcie wystawy jest planowane na przełom kwietnia/maja 2018 r. Koordynatorem wystawy został ustanowiony adwokat Krzysztof Golec.

Powodzenie oraz atrakcyjność wystawy dla odbiorców w dużej mierze zależy także od eksponatów, które zostaną na niej zaprezentowane (m.in. zdjęcia, dokumenty, rzeczy osobistego użytku adwokatów, odznaczenia, pamiątki).

W związku z tym zachęcamy wszystkie osoby, które chciałyby podzielić się posiadanymi eksponatami celem udostępnienia ich na wystawie do kontaktu z koordynatorem wystawy celem omówienia warunków ich użyczenia lub przekazania: adw. Krzysztof Golec, e-mail: k.golec@adwokat-gdansk.eu, tel. 889-533-558, adres: ul. Franciszka Hynka 32, 80-465 Gdańsk.