Konferencja The International Academy of Family Lawyers (IAFL) pod patronatem Dziekana ORA w Warszawie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji odbywającej się pod patronatem Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie a organizowanej przez The International Academy of Family Lawyers (IAFL), organizację zrzeszającą prawników z całego świata mających do czynienia z prawem rodzinnym – ale nie tylko, która odbędzie się w Hotelu Mercure Warsaw Centrum w Warszawie w dniach 16 i 17 listopada 2017 roku (półtora dnia). Udział w tej konferencji pozwala na uzyskanie 6 punktów szkoleniowych.

Konferencja skierowana jest do adwokatów z Europy i dotyczyć będzie szeroko rozumianej problematyki Konwencji Haskiej o cywilnych aspektach uprowadzenia dziecka zagranicę, praw człowieka oraz tego, jak być adwokatem w obecnych ciekawych czasach. Wydarzenie to jest skierowane do adwokatów z Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej, którzy mogliby związać się z organizacją – jako że ta część Europy jest słabiej reprezentowana i IAFL chce zdobyć więcej członków z tych krajów. Językiem konferencji jest język angielski. Udział w konferencji potwierdzili już adwokaci praktykujący w Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Monako, Niemczech, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, na Ukrainie, na Węgrzech i w Wielkiej Brytanii.

Program konferencji:

1. Zasady jawności i poufności – panel dotyczący praktycznych aspektów wykonywania zawodu adwokata, wymiana poglądów dotyczących wszelkich aspektów tajemnicy adwokackiej w różnych jurysdykcjach europejskich;
  2. Konwencja Haska – uprawnienia wynikające z przepisów Konwencji, przepisy prawa międzynarodowego o odpowiedzialności rodzicielskiej;
  3. Umowy majątkowe małżeńskie w aspekcie międzynarodowym – kwestie praktyczne i potencjalne pułapki;
  4. Co możesz zrobić z prawami człowieka w twojej praktyce? – omówienie najważniejszych zagadnień płynących z orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka;
  5. Wykonywanie wyroków i postanowień sądowych w krajach innych niż państwo ich wydania – kwestie praktyczne oraz dyskusja uczestników.

Konferencja będzie naszpikowana wiedzą ale też niepozbawiona okazji do nawiązania współpracy z innymi prawnikami w ramach IAFL oraz nie będących jej członkami a przybywających na konferencję z wielu krajów Europy (dotychczas wpłynęły zgłoszenia z 14 krajów). Aby osiągnąć oba te cele, konferencji towarzyszą wydarzenia integracyjne:

• w czwartek 16 listopada 2017 roku – małe przyjęcie powitalne dla uczestników konferencji pod patronatem Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie w siedzibie Rady, a następnie kolacja w restauracji Pod Gigantami (al. Ujazdowskie 24);
  • w piątek 17 listopada 2017 roku – lampka wina w Hotelu Mercure Warsaw Centrum a następnie uroczysta kolacja w restauracji Strefa (ul. Próżna 9).

Dla dziesięciu członków Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, nie będących jeszcze członkami IAFL, zaplanowaliśmy obniżenie opłaty rejestracyjnej z 200 do 100 dolarów amerykańskich (USD). Więcej informacji na stronie https://www.iafl.com/membee-events/index.html#id=145&wid=301&cid=1152, gdzie można od razu zarejestrować się, także ze zniżką.

Uwaga – zniżka przewidziana jest dla pierwszych dziesięciu logujących się na konferencję warszawskich adwokatów!

1. U dołu strony internetowej (należy przewinąć treść do końca w dół) znajduje się formularz rejestracyjny – który należy wypełnić;
  2. Po wprowadzeniu danych należy wcisnąć przycisk „kontynuuj” (proceed);
  3. Pojawi się pole „Have a promo code” – gdzie należy wpisać kod promocyjny: Warsaw2017;
  4. należy wcisnąć przycisk „Zastosuj” (apply) – Opłata rejestracyjna zostanie automatycznie obniżona z 200 USD do 100 USD;
  5. Wprowadzić metodę płatności;
  6. Zakończyć proces płatności i proces rejestracji.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt na jeden ze wskazanych adresów ali.massay@iafl.com lub sekretariat@jasna17.pl

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy w imieniu Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej oraz

International Academy of Family Lawyers

Connecting colleagues | Cultivating knowledge | Creating solutions