Zaproszenie na konferencję „Pomoc dzieciom-ofiarom przestępstw”

Ogólnopolska konferencja „Pomoc dzieciom – ofiarom przestępstw” odbędzie się po raz czternasty w dniach 23-24 października 2017 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. To największe w Polsce coroczne wydarzenie związane z edukacją profesjonalistów zajmujących się problemem przemocy wobec najmłodszych.

Rejestracji można dokonać na stronie http://konferencja.pomocdzieciom.fdds.pl/#rejestracja Rejestracja trwa do 16 października 2017 r.

Konferencja organizowana jest corocznie od 2004 roku przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) oraz Miasto Stołeczne Warszawa – Biuro Pomocy i Projektów Społecznych pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości, Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Dziecka. Jej tematem przewodnim jest pomoc dzieciom, które doświadczyły różnych form przemocy i wykorzystywania, a także ochrona praw dzieci, które uczestniczą w procedurach prawnych.

Podczas dwudniowego spotkania krajowi i zagraniczni eksperci m.in. Anna M. Petersonn, Olivia Lind Haldorsson, dr Dinesh Sethi, prof. dr hab. Jacek Pyżalski, dr Krzysztof Szwajca, adw. dr Grzegorz Wrona, adw. Emilia Naumann, adw. Monika Horna-Cieślak przedstawią modelowe rozwiązania zapobiegania przestępstwom wobec dzieci oraz najnowsze ustalenia empiryczne i teoretyczne, dotyczące problemu krzywdzenia dzieci. Prezentowane będą również projekty i inicjatywy praktycznej pomocy dzieciom – ofiarom przestępstw i ich rodzinom.