16 dni przeciw przemocy wobec kobiet – symulacja rozprawy 4 grudnia od godz. 17.30

Izba Adwokacka w Warszawie czynnie angażuje się w kampanie 16 dni przeciw przemocy wobec kobiet. Koło Kobiet wspólnie z koordynatorka do spraw kontaktów z organizacjami pozarządowymi zaprasza adwokatów i aplikantów adwokackich do wzięcia udziału w warsztatach mających charakter symulacji rozprawy. Termin: 4 grudnia od godz. 17.30.

Adwokaci i aplikanci wcielą się w rolę sędziego, prokuratora, pełnomocników i świadków. Zaproszone panie będą miały okazję brać czynny udział w warsztatach i podobnie jak adwokatom zostaną im przypisane role do odegrania. Będą mogły także zadawać pytania o przebieg postępowania. Warsztaty mają na celu przybliżenie realiów sali sądowej.

Podobne warsztaty kilkanaście miesięcy temu zostały z sukcesem zorganizowane z sukcesem z Centrum Praw Kobiet. Tym razem zaproszenie otrzymały także pozostałe organizacje zajmujące się przemocą wobec kobiet. Patronat nad wydarzeniem objęła Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich dr Sylwia Spurek. Chętne osoby prosimy o kontakt: Sylwia.Gregorczyk@cliffordchance.com