Za nami spotkanie Sekcji Prawa i Postępowania Karnego

23 listopada 2017 r. w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, odbyło się spotkanie Sekcji Prawa i Postępowania Karnego. Tym razem gościem Sekcji był Pan mgr Kacper Choromański, biegły sądowy oraz ekspert z zakresu analizy śladów krwawych.

W trakcie prelekcji mgr Choromański poruszył szereg zagadnień dotyczących praktycznych aspektów pracy adwokata w kontekście analizy śladów krwawych, wskazując na najczęściej występujące problemy związane z pracą biegłych w tej dziedzinie oraz z interpretacją przygotowywanych opinii.

Spotkanie okazało się wartościowe z punktu widzenia pracy adwokata w sprawach karnych, gdyż pozwoliło uczestnikom zwrócić uwagę na treść i sposób formułowania pytań do biegłych w celu dokonania oceny wydanej opinii. W prezentacji zostały również zaprezentowane nowe metody naukowe, jak również dokumentacja zdjęciowa dokonana podczas czynności wykonywanych przez prelegenta.