Dziekan Mikołaj na Mikołajki – w ramach akcji edukacyjnej w przedszkolu

6 grudnia br. w Przedszkolu nr 286 w Warszawie odbyły się zajęcia w ramach projektu Komisji Wizerunku i Komunikacji przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie pt. „Dzieciaki, adwokat kto to taki?”, nad którym patronat objął Rzecznik Praw Dziecka.

Zajęcia poprowadził Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie adwokat Mikołaj Pietrzak wspólnie z koordynatorem projektu adwokatem Wilinski Tomasz. W trakcie spotkania Mikołaj Pietrzak rozmawiał z przedszkolakami o prawach dziecka, ale także o tym jaką rolę pełni adwokat. Dzieci z wielką uwagą i przyjemnością słuchały i opowiadały o tym jakie mają prawa i obowiązki, jaką rolę pełni adwokat i o tym czym jest sąd.

Dzieci powiedziały, że „adwokat to taki człowiek, który pomaga ludziom rozwiązywać ich problemy”. Czy można piękniej zdefiniować rolę adwokata w społeczeństwie.