Informator Izby Adwokackiej w Warszawie

Mistrzostwa Polski Adwokatury w Siatkówce Togavolleyball za nami

W dniach 24-26 listopada 2017 r., w Krakowie, po raz trzeci odbyły się Mistrzostwa Polski Adwokatury w Siatkówce Togavolleyball. Jest to jedna z ogólnopolskich imprez sportowo-integracyjnych organizowanych przez Komisję Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Dzięki honorowemu patronatowi Polskiego Związku Piłki Siatkowej zawody mają oficjalny charakter Mistrzostw Polski Adwokatury.

O puchar Mistrzostw Adwokatów w Siatkówce oraz puchar Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej w tym roku rywalizowało 5 drużyn męskich oraz 5 drużyn kobiet. Mistrzostwo Polski Adwokatury w kategorii kobiet po raz drugi (Mistrzynie z 2016 r.) zdobyła reprezentacja Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie – drużyna Adwokaci i Radcy Prawni Warszawa.

Drugie miejsce wywalczyła drużyna A4 reprezentująca Izbę Wrocławska. Brązowy medal zdobyły zawodniczki Dolnego Śląska reprezentujące Izbę Wałbrzyską. Czwarte miejsce zajęła drużyna Pierwsza Warszawa reprezentująca również Izbę Warszawską. Na piątym miejscu uplasowały się zawodniczki z Krakowa. Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej zdobyła drużyna A4 z Izby Wrocławskiej.

Mistrzem wśród Panów została drużyna Silesian Lawyers z Katowic wygrywając z Temidą Olsztyn w klasyfikacji punktowej oraz w finale o Puchar Prezesa PZPS. Trzecie miejsce zajęła Warszawa, czwarte Palestra Kraków a piąte Sudecka Palestra z Izby Wałbrzyskiej. Reprezentanci Izby Adwokackiej w Warszawie zdobyli również indywidualne wyróżnienia: najlepszym atakującym turnieju został aplikant adwokacki Paweł Bobrowski, najlepszym rozgrywający aplikant adwokacki Robert Adamczyk oraz najlepszą odbierającą adwokat Marta Tomkiewicz.