Uroczyste wręczenia pucharów przez Dziekana zwycięzcom w grupie adwokackiej 29. Biegu Niepodległości

W dn. 18 grudnia 2017 r. w siedzibie Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie miała miejsce bardzo miła uroczystość wręczenia pucharów przez Dziekana adw. Mikolaja Pietrzaka oraz Wicedziekan adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska zwycięzcom w grupie adwokackiej, która pobiegła w 29. Biegu Niepodległości. Podczas spotkania obecni byli członkowie Prezydium adw. Andrzej Orliński oraz adw. Aleksander Krysztofowicz, a także adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji.

Bieg Niepodległości był w tym roku największym wydarzeniem biegowym w Polsce, w którym udział wzięło 18.000 osób. Biegacze ubrani w białe i czerwone koszulki utworzyli na ulicach Warszawy „żywą” flagę, która rozciągała się na całej trasie biegu.

W naszej drużynie najszybszą zawodniczką okazała się kolejny raz adw. ANNA KOPYTKOWSKA, która dobiegła do mety z czasem 44:41 min i poprawiła swój ubiegłoroczny wynik, druga ponownie była adw. AGNIESZKA ZWIERZYŃSKA z czasem 47:55 min, a trzecia adw. MAGDALENA WILK z czasem 49:13 min.

Bardzo szybko pobiegli również nasi Izbowi Koledzy – najszybszym adwokatem i zarazem najlepszym w kategorii adwokat / radca prawy był adw. ARKADIUSZ ŁĘCZYCKI z fantastycznym czasem 34:36 min (44. miejsce w klasyfikacji ogólnej), drugi był apl. adw. RAFAŁ MICHALIK z czasem 37:30 min, a trzeci adw. GRZEGORZ PILISZEK z czasem 38:20 min.

Spotkanie było także okazją do podsumowania działalności naszej sekcji biegowej, której koordynatorami są członkowie Komisji adw. Jakub Szczepkowski oraz apl. adw. Anna Karolina Malinowska. W przyszłym roku Adwokaci wezmą udział w Biegu 3 Maja, Biegu Powstania Warszawskiego oraz w 30. Biegu Niepodległości.

W przygotowaniach do Biegu Niepodległości, podczas którego zorganizowaliśmy wraz z Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie wspólna Strefę Mecenasa wzięli także udział adw. Grzegorz Koguciuk, adw. Agnieszka Blazowska Siodmak oraz apl. adw. Magdalena Niegierewicz.

Nagrody dla laureatów ufundowało Wydawnictwo C.H. BECK.

Cieszymy się, że nasza sekcja biegowa jest bardzo aktywna. Życzymy wszystkich wielu dalszych sukcesów i rekordów sportowych w Nowym Roku.

adw. Monika Rajska
adw. Jakub Szczepkowski