Projekt Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka „Mój prawnik, moje prawa”

Helsińska Fundacja Praw Człowieka przystąpiła do europejskiego projektu koordynowanego przez Defence for Children International Belgium „Mój prawnik, moje prawa”, którego celem jest analiza dostępu dzieci do pomocy obrońcy w ramach postępowania w sprawach nieletnich i postępowania karnego, w których badane są ich własne czyny.

Oprócz organizacji pozarządowych z siedmiu państw europejskich w projekt zaangażowani są również członkowie European Criminal Bar Association oraz akademicy i eksperci zajmujący się postępowaniem w sprawach nieletnich.

Wszystkich adwokatów i radców prawnych, którzy chcieliby podzielić się z nami swoim doświadczeniem i wiedzą na temat reprezentacji dzieci w sprawach związanych z ich własną odpowiedzialnością, prosimy o kontakt z adw. Katarzyną Wiśniewską – k.wisniewska@hfhr.org.pl lub adw. Marcinem Wolnym – m.wolny@hfhr.org.pl.

Więcej informacji o projekcie: