Komunikat w sprawie zawieszenia adw. Roberta N.

Informujemy, że w dniu 08.02.2017 r. w godzinach popołudniowych do Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie drogą mailową wpłynęły dokumenty z Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu dotyczące adwokatów Roberta N. oraz Aliny D.

Z uwagi na powyższe Rzecznik Dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Warszawie adw. Krzysztof Stępiński skierował wniosek do Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie o tymczasowe zawieszenie adwokata Roberta N. w obowiązkach zawodowych.

Alina D. jako, że jest adwokatem niewykonującym zawodu, nie została objęta wspomnianym wnioskiem.

Prezes Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie adw. dr Witold Kabański celem rozpoznania tego wniosku wyznaczył posiedzenie na dzień 10.02.2017 r. o godzinie 18:00 w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

adw. Michał Fertak
rzecznik prasowy ORA w Warszawie