Spotkanie Sekcji Prawa i Postępowania Karnego – dyrektywa 2016/1919/UE o obronie z urzędu

Przewodnicząca Sekcji Prawa i Postępowania Karnego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie Adwokat Urszula Podhalańska oraz Adwokat Michała Hara zapraszają na spotkanie Sekcji, które odbędzie się w dniu 26 marca 2018 r. o godzinie 17.00 w sali im. H. Krajewskiego, w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Spotkanie poprowadzi Pan Mecenas Michał Hara i będzie ono dotyczyło omówienia najważniejszych zagadnień związanych z dyrektywą 2016/1919/UE o obronie z urzędu.

Dyrektywa 2016/1919/UE o obronie z urzędu, przyjęta w 2016 r. stanowi dopełnienie systemu obrony w sprawach karnych wprowadzonego dyrektywą o dostępie do adwokata. Choć jest ona adresowana głownie do państw członkowskich, które są odpowiedzialne za system obrony z urzędu, jej wejście w życie nie pozostanie bez wpływu na pracę adwokatów. Zawiera bowiem liczne postanowienia dotyczące takich kwestii, jak moment przyznana obrońcy z urzędu, zakres działania obrońcy, szczególne rozwiązania dotyczące procedury ENA, a nawet szkolenie adwokatów.

Adw. Michał Hara specjalizuje się w europejskim i międzynarodowym prawie karnym. Jest współautorem komentarza do Działu XIII k.p.k. (Postępowanie w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych), zaś przez szereg lat zajmował stanowisko głównego specjalisty w Wydziale Europejskiego i Międzynarodowego Prawa Karnego Ministerstwa Sprawiedliwości. Reprezentował Polskę podczas prac grupy roboczej Rady Unii Europejskiej dotyczących projektu dyrektywy 2016/1919/UE.