Ankieta HFPC na temat alternatywnych międzynarodowych instrumentów ochrony praw człowiek

Helsińska Fundacja Praw Człowieka realizuje obecnie projekt badawczy „Nie tylko Strasburg? Alternatywne międzynarodowe instrumenty ochrony praw człowieka”. W jego ramach przeprowadzamy badanie ankietowe, którego celem jest poznanie opinii adwokatów, radców prawnych i sędziów na temat znaczenia procedury pytań prejudycjalnych oraz prawa unijnego dla ochrony praw człowieka, jak również identyfikacja problemów związanych ze stosowaniem prawa UE w tym zakresie.

Bylibyśmy bardzo zobowiązani za upowszechnienie załączonej ankiety wśród adwokatów. Państwa zdanie jest dla nas niezwykle ważne. Wypełnienie ankiety powinno zająć około 20 minut.

W razie dodatkowych pytań uprzejmie prosimy o kontakt z osobami odpowiedzialnymi za niniejsze badanie – Katarzyną Wiśniewską – k.wisniewska@hfhr.org.pl oraz Marcinem Szwedem – m.szwed@hfhr.org.pl

Link do ankiety:

W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości pozostaję do Państwa pełnej dyspozycji.

Z poważaniem,

Katarzyna Wiśniewska