Za nami szkolenie „Kurator procesowy dla małoletniego pokrzywdzonego”

7 kwietnia 2018 r. w siedzibie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę zorganizowane zostało szkolenie „Kurator procesowy dla małoletniego pokrzywdzonego”. Szkolenie współorganizowały Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Sekcja Prawa i Postępowania Karnego oraz Komisja Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

W szkoleniu wzięło udział 19 adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie. Szkolenie poprowadzili psycholog Alicja Budzyńska oraz adw. Artur Pietryka. W ramach szkolenia, które miało charakter wykładowo – warsztatowy poruszone zostały następujące zagadnienia: prawnych i psychologicznych aspektów reprezentacji dziecka, obrazu psychologicznego dziecka – ofiary przestępstwa, udziału dziecka w procedurze karnej, relacjach kuratora z dzieckiem i rodzicem, a także metodyce pracy kuratora.