Staż w Izbie Adwokackiej w Paryżu

Komisja Współpracy z Zagranicą zaprasza do aplikowania na staż w Izbie Adwokackiej w Paryżu. Izba Adwokacka w Paryżu organizuje staże międzynarodowe dla młodych francuskojęzycznych prawników, którzy chcą poznawać francuskie prawo i odbywać w jego zakresie profesjonalną praktykę.

Wersja programu dla prawników francuskojęzycznych będzie odbywać się w październiku i listopadzie 2018 i potrwa 10 tygodni. Jest to wyjątkowa okazja do odbycia kursów z zakresu prawa francuskiego prowadzonych przez wybitnych ekspertów w tej dziedzinie, rekomendowanych przez Izbę Adwokacką w Paryżu.

Warunkiem uczestnictwa w programie jest członkostwo w Izbie Adwokackiej w Warszawie oraz spełnienie stawianych w programie wymagań, tj. wiek poniżej 40 lat, posiadanie aktualnej polisy ubezpieczeniowej, oraz płynna znajomość języka francuskiego.

Aplikacje do w/w wersji programu (zgodnie z wymogami Rady Adwokackiej w Paryżu do pisemnego wniosku, należy dołączyć CV + list motywacyjny, zdjęcie, kopię paszportu oraz aktualne zaświadczenie o wpisie na listę adwokatów) należy składać na adres: international@ora-warszawa.com.pl – temat wiadomości: staż w Izbie Adwokackiej w Paryżu. Aplikację należy złożyć do do 30 maja br.

Zarówno CV, jak i list motywacyjny winien być napisany w języku programu, do którego aplikujesz.

Koszty pobytu oraz przelotu lub przejazdu obciążają uczestnika stażu. Okręgowa Rada Adwokacka zapewni dla 2 wybranych uczestników stypendia w wysokości 1 000 zł.

Wszelkie pytania prosimy kierować do Komisji ds. Współpracy z Zagranicą pod adres email: international@ora-warszawa.com.pl

Gorąco zachęcamy do udziału w programie