Spotkanie członkiń Kola Kobiet przy ORA w Warszawie

W dniu 11 stycznia 2018 roku w sali klubowej ORA odbyło sie pierwsze w tym roku spotkanie członkiń Kola Kobiet działającego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

W spotkaniu zorganizowanym przez adw. Katarzynę Lauritsen, nową Przewodniczącą Koła Kobiet udział wzięła Wicedziekan adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska oraz adwokatki, aplikantki adwokackie a gościnnie aplikantki radcowskie. Adw. Katarzyna Gajowniczek–Pruszyńska podzieliła się swoim dotychczasowym doświadczeniem i osiągnięciami Zespolu ds. Kobiet który działa przy Naczelnej Radzie Adwokackiej od 4 lat, angażując się w inicjatywy związane z dyskryminacją ze względu na płeć oraz zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Ze względu na aktywności wielu adwokatek z naszej Izby, Koło Kobiet przy ORA wyraża chęć współpracy i kontynuacji działalności Zespołu przy NRA.

Szczególnie podkreślono też sukces konferencji poświęconej ochronie prawnej zwierząt, zorganizowanej przez adw. Karolinę Kuszlewicz i adw. Zuzannę Warso w dn. 25 listopada 2017 r w siedzibie ORA Warszawa, a także aktywność I zasługi adw. Sylwii Gregorczyk-Abram której utrzymuje przyjacielskie relacje z organizacjami pozarządowym działającymi na rzecz kobiet np. Centrum Praw Kobiet czy Niebieska Linia.

Koło Kobiet przypomina o ogłoszonym po raz pierwszym konkursie „Kobieta Adwokatury”. Nagroda stanowi uhonorowanie adwokatki, która w 2017 roku wykazała się osiągnięciami w ramach prowadzonej przez siebie działalności zawodowej, widocznym zaangażowaniem w prace samorządu adwokackiego, a także inną aktywnością, w tym społeczną lub naukową. Kandydatury należy zgłaszać do dn. 31 stycznia br.

Więcej informacji na stronie:

Członkinie Kola rozważały wytypowanie wspólnej kandydatury i wskazywały swoje propozycje. Wręczenie nagrody „Kobieta Adwokatury” zostało zaplanowane w dn. 8 marca 2018 roku i w związku z tym wydarzeniem omawiano propozycje zorganizowania spotkania z interesująca kobietą zaangażowaną w działalność społeczną ze szczególnym uwzględnieniem działalności na rzecz kobiet.

Zaproponowano też tematy wydarzeń, czy konferencji którymi adwokatki chcialaby sie zajmowac w 2018 roku z uwzględnieniem aktualnych tematów dotyczących praw kobiet.

Ustalono kolejny termin roboczego spotkania Kola w dn. 6 lutego 2018 godz. 17.00.

Adw. Katarzyna Lauritsen, Przewodnicząca Koła Kobiet

Adw. Dominika Jerzmanowska, Członkini Koła