Oświadczenie Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie z dnia 7 sierpnia 2018 roku

Poniżej publikujemy oświadczenie Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie z dnia 7 sierpnia 2018 roku. Zachęcamy do zapoznania się.

Oświadczenie Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie z dnia 7 sierpnia 2018 roku

Wobec pojawiających się w mediach społecznościowych informacji jakoby bliżej nieokreśleni członkowie naszej Izby słali do mnie wnioski o wszczęcie postępowań dyscyplinarnych wobec Kolegów, którzy ubiegają się o stanowisko sędziego Sądu Najwyższego uprzejmie informuję, że do dnia 7 sierpnia 2018r nie wpłynął do mnie żaden wniosek w tej sprawie. Jednocześnie zapewniam, że nie znajduję żadnego uzasadnienia by z urzędu wszcząć w tej sprawie choćby czynności sprawdzające.

adw. Krzysztof Stępiński
Rzecznik Dyscyplinarny
Izby Adwokackiej w Warszawie

Warszawa, dnia 7 sierpnia 2018 r.