Dziekan docenia organizatorów III Karnawałowego Balu Aplikantów Adwokackich w Warszawie oraz Turnieju Wiedzy Aplikanta

W dn. 14 lutego br. Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, adw. Mikołaj Pietrzak spotkał się z aplikantami oraz adwokatami zaangażowanymi w organizację VIII Karnawałowego Balu Aplikantów Adwokackich w Warszawie oraz Turnieju Wiedzy Aplikanta, który był integralną częścią tego wydarzenia z dn. 3 lutego br.

Przedmiotem spotkania było podsumowanie tegorocznej edycji Balu, a także rozmowy na temat zaangażowania Samorządu Aplikantów w inne wydarzenia izbowe, współpraca z władzami Izby oraz pozyskiwanie partnerów merytorycznych przy szkoleniach i konferencjach.

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Balu adw. Monika Rajska złożyła szczególne podziękowania dla adw. Jakuba Jacyny, który nadzorował i wspierał przez kilka miesięcy prace związane z przygotowaniami do tego wydarzenia oraz adw. Michałowi Pomorskiemu, który czuwał nad częścią techniczną i przystosowaniem wnętrza Arkad Kubickiego na potrzeby Balu. Koncert talentów i część artystyczną wsparła swoim wieloletnim doświadczeniem adw. Dominika Tomaszewska.

W skład Komitetu Organizacyjnego weszli ponadto:
apl. adw. Piotr Babiarz, dotychczasowy Przewodniczący Samorządu Aplikantów Adwokackich, Starosta III roku
apl. adw. Joanna Tkaczyk, Wicestarosta III roku,
apl. adw. Michał Magdziak, Starosta II roku (obecnie III rok)
apl. adw Maria Kozłowska, Starosta I roku (obecnie Starosta II roku)
apl. adw Piotr Wojciechowski, Wicestarosta I roku (obecnie Wicestarosta II roku)
apl. adw. Klaudia Górska, obecnie II rok
apl. adw. Marta Trochimczyk, obecnie II rok

Wszyscy otrzymali komentarze ufundowane przez Wydawnictwo CH Beck – partnera merytorycznego Balu.

W przygotowaniach na tzw. „ostatniej prostej” intensywnie wzięła także udział apl. adw. Magdalena Niegierewicz oraz apl. adw. Grzegorz Kukowka, pomagając w przygotowaniu recepcji balu, sprawdzaniu list gości oraz powitaniu gości. Pomocą przy sprawdzaniu list służyli także apl. adw. Katarzyna Lejman (obecnie Wicestarosta III roku), apl. adw. Tymoteusz Paprocki (dotychczasowy III rok), apl. adw. Konrad Godlewski (dotychczasowy III rok), apl. adw. Kamila Sadłowicz (II rok) oraz apl. adw. Anna Nowicka (II rok).

W koncercie talentów oprócz adw. Dominiki Tomaszewskiej wystąpił apl. adw. Michał Rembowski oraz apl. adw. Anna Stafiej w duecie z Agatą Jędrzejowską.

Spotkanie było też okazją do przedstawienia Dziekanowi wyników wyborów do Samorządu Aplikantów Adwokackich, które miały miejsce dzień wcześniej. Przewodniczącym Samorządu Aplikantów został apl. adw. Grzegorz Kukowka (III rok) a jego zastępczyniami apl. adw. Katarzyna Lejman (III rok) oraz apl. adw. Maria Kozłowska (II rok).

Wstępnie zaplanowano, że Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie dołoży starań, żeby przyszłoroczna edycja Balu odbyła się w dn. 19 stycznia 2019 r. przed feriami mazowieckimi.