Ponad 500 nowych aplikantów w naszej Izbie złożyło ślubowanie

7 stycznia 2019 roku o godzinie 15:00 w Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre, Warszawa ul. Grzybowska 63.e odbyło się uroczyste ślubowanie aplikantów adwokackich 1 roku szkolenia.

W uroczystościach udział wzięli wielu znamienitych gości, m.in.  prof. Andrzej Rzepliński, dr Adam Bodnar – Rzecznika Praw Obywatelskich oraz adw. Jacek Trela – Prezes NRA.

Uroczystościom przewodniczył Dziekan ORA w Warszawie adw. Mikołaj Pietrzak.

Podczas uroczystości wykład do zaproszonych gości wygłosił dr. Adam Bodnar.

– Najpierw zostaniecie bohaterami w oczach klientów, później rodziny, następnie kolegów i koleżanek z Waszej profesji, później bohaterami dla mediów, a jak Wam się poszczęści, to być może nawet bohaterami filmowymi. To nie my wybieramy nasze role życiowe. To życie za nas wybiera. My musimy być po prostu gotowi, a na gotowość pracujemy każdego dnia –  mówił dr Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich w trakcie ślubowania aplikantów adwokackich Izby Warszawskiej.

Poniżej całość wykładu Rzecznika. Zachęcamy do zapoznania się.

Zachęcamy do zapoznania się z nim w całości.