11. edycja akcji “Prawnicy Chorym Dzieciom”

Z przyjemnością informujemy o rozpoczęciu 11. edycji akcji “Prawnicy Chorym Dzieciom”, w ramach której przedstawiciele wszystkich zawodów prawniczych przekazują Fundacji “O ZDROWIE DZIECKA” darowizny finansowe na zakup sprzętu medycznego. W ciągu ostatnich dziesięciu lat, dzięki darowiznom od kancelarii notarialnych, adwokackich, radców prawnych, kancelarii komorniczych oraz sędziów Fundacja zakupiła dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie wyposażenie medyczny o wartości ponad 500 tysięcy złotych.

30 marca odbędzie się turniej, w którym weźmie udział reprezentacja Izby Adwokackiej w Warszawie. Będziemy trzymać kciuki za świetny wynik i zdamy relację po spotkaniu!

Patronat Honorowy nad tegoroczną akcją objęli:

• adw. Mikołaj Pietrzak, Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie
  • r.pr. Marcin Sala-Szczypiński – Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie

W tegorocznej edycji darowizny możecie Państwo wpłacać na konto bankowe Fundacji do dnia 30 kwietnia b.r. Wpłaty można dokonywać na konto:

Fundacja O ZDROWIE DZIECKA, Kraków: 05 1240 4533 1111 0000 5425 8556 (PEKAO). W tytule przelew prosimy wpisać: “Darowizna – Prawnicy Dzieciom 2019”.

Jeśli chcą Państwo pozostać anonimowymi darczyńcami (bez prezentacji nazwy swojej kancelarii lub nazwiska na poniższej liście Darczyńców), w tytule przelew prosimy wpisać: “Darowizna Anonimowa – Prawnicy Dzieciom 2019”. Zamiast tradycyjnego przelewu możecie Państwo także skorzystać z systemu elektronicznych darowizn DOTPAY znajdującego się poniżej. Serdecznie dziękujemy za każdą pomoc.

Wielkim wsparciem jest dla działalności 1% podatku (KRS 0000 123 750). Jeśli nie macie Państwo jeszcze pomysłu na beneficjenta swojego 1% za rok 2018 to serdecznie polecamy naszą Fundację “O ZDROWIE DZIECKA”. Zachęcamy Państwa do skorzystania z jednego z bezpłatnych programów do rozliczenia PIT za rok 2018: PIT OPP lub PITax.pl. W obu programach beneficjentem 1% podatku jest wyłącznie Fundacja “O ZDROWIE DZIECKA”.

W tym roku z Państwa darowizny chcemy zakupić zestaw operacyjny „CUSA Excel +” (widoczny na zdjęciu poniżej) do zabiegów neurochirurgicznych wykonywanych przez zespół kierowany przez Pana Prof. Stanisława Kwiatkowskiego. CUSA EXCEL+ jest chirurgicznym, ultradźwiękowym, magnetostrykcyjnym aspiratorem tkankowym, umożliwiającym chirurgowi selektywne usuwanie tkanek patologicznych np. glejaków. Cały zestaw składa się z kilku części, w tym uchwytu roboczego (ręcznego narzędzia chirurgicznego z końcówką, która dotyka tkanek pacjenta), włącznika nożnego sterującego 2 funkcjami, akcesoriów obejmujących zestawy drenów, końcówek, zestawu do przykręcania końcówek z kluczem dynamometrycznym i pojemnika do sterylizacji. Koszt zestawu to ok. 65 tysięcy złotych.