Komunikat w sprawie elektronicznych wiadomości pocztowych rozsyłanych przez Pana Leszka Bubla o tytule „Oskarżam władze ORA WARSZAWA”

Szanowni Państwo,
Od kilku tygodni członkowie naszej Izby otrzymują liczne emaile od Pana Leszka Bubla o tytule „Oskarżam władze ORA WARSZAWA”. Już w styczniu 2019 r. w związku z publikacjami Pana Leszka Bubla informowaliśmy członków Izby o  skierowanym przez niego do ORA w Warszawie wniosku o dostęp do informacji publicznej. Pomimo wezwania, Pan Bubel nie wykazał interesu publicznego swojego wniosku, wobec czego ORA w Warszawie odmówiła udzielenia żądanych informacji.

Obecnie doświadczamy kolejnego etapu publicznego jednostronnego sporu, jaki prowadzi z Adwokaturą Polską Pan Leszek Bubel. Tym razem przyjmuje on formę nieuzasadnionych oskarżeń, które naruszają dobre imię członków organów naszej Izby oraz władz Naczelnej Rady Adwokackiej.

Informujemy wobec powyższego, iż w związku z charakterem i formą publikacji, w przypadku  kontynuacji tych ataków ORA w Warszawie wspólnie z Naczelną Radą Adwokacką podejmie niezbędne kroki prawne mające na celu ochronę dobrego imienia Adwokatury, jak i osób reprezentujących jej organy.

adw. Michał Fertak
Rzecznik Prasowy ORA w Warszawie