Przedłużenie zapisów na SIP dla aplikantów do 12 kwietnia br.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie informuje o przedłużeniu terminów zgłoszeń dla aplikantów naszej izby, którzy chcieliby skorzystać z możliwości dofinansowania rocznych dostępów do podstawowych wersji Systemów Informacji Prawnej (SIP), obejmujących aktualne bazy danych aktów prawnych, orzecznictwo i zaktualizowane komentarze.  W ramach pomocy dydaktycznej podobnie jak w ubiegłych latach ORA przewidziała dofinansowanie 800 dostępów do systemu Legalis lub Lex.

Przypominamy, że zeszłoroczne subskrypcje skończyły się w dn. 31 marca br.

Aplikanci mogą wybrać z jedną z dedykowanych ofert jakie przedstawiły wydawnictwa:

1. System Informacji Prawnej LEGALIS

Szczegóły oferty wydawnictwa C.H. Beck znajdują się w linku:

Jest to oferta w pełni pokrywana ze środków Izby.

Oferta obejmuje ujednoliconą bazę aktów prawnych, kierunki orzecznicze, orzecznictwo, wzory umów i pism procesowych, zaktualizowane komentarze (w tym komentarze BeckOK) z najważniejszych dziedzin prawa oraz dostęp do Monitora Prawniczego.  Wersja zbogacona jest o e-learningowy kurs Business English lub Legal English (jeden do wyboru przez aplikanta).

UWAGA: Wybór kursu e-learningowego należy koniecznie zaznaczyć przy zgłoszeniu wysyłanym do Działu Szkolenia.

2. System Informacji Prawnej LEX

Wydawnictwo Wolters Kluwer proponuje wszystkim aplikantom dostęp do podstawowej wersji LEX Aplikant Standard (zbiór przepisów, orzecznictwa i linii orzeczniczych, a także piśmiennictwa, glos i wzorów dokumentów) bez żadnej opłaty. Dostęp do tej wersji wymaga jedynie rejestracji przez samego aplikanta bez zgłoszenia do Działu Szkolenia.

W przypadku skorzystania z dofinansowania aplikant może dodatkowo zamówić moduły komentarzowe z prawa cywilnego, prawa karnego, prawa pracy oraz prawa publicznego (w tym prawo administracyjne).

Szczegóły oferty wydawnictwa Wolters Kluwer w poniższym linku:

Ze względu na wyższą opłatę roczną niż przewidziane dofinansowanie ze środków Izby, oferta komentarzy jest dodatkowo płatna przez aplikanta w następujący sposób:

jeden moduł komentarzowy: 57,46 zł brutto (raty miesięczne 4,79 zł)

dwa moduły komentarzowe: 364,94 zł brutto (raty miesięczne 30,41 zł)

trzy moduły komentarzowe: 672,40 zł brutto (raty miesięczne 56,03 zł)

cztery moduły komentarzowe: 979,86 zł brutto (raty miesięczne 81,40 zł)

Przy zamówieniu co najmniej jednego modułu komentarzowego aplikant będzie mógł później dokupić kolejny moduł w cenie 26 zł miesięcznie brutto na wybrany przez siebie jeden miesiąc lub kilka miesięcy w czasie trwania umowy.

Po otrzymaniu mailingu z Działu Szkolenia o wyborze jednego z programu należy poinformować zwrotnym emailem do dnia 12 kwietnia 2019 r (piątek), podając wymagane dane oraz email, który będzie obwiązywać do logowania się do systemu.

PO TYM TERMINIE ZGŁOSZENIA NIE BĘDĄ JUŻ PRZYJMOWANE. DECYDOWAĆ BĘDZIE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

Oba wydawnictwa dołożą wszelkich starań, żeby dostęp dostępy do wybranego programu były uruchomione w dn. 1 kwietnia.  Należy brać pod uwagę okres  4-5 dni roboczych od dokonania zapisu na przesłanie danych.  Prosimy o regularne sprawdzanie wiadomości także w folderze Spam.  W przypadku nieotrzymania wiadomości będzie też możliwość odzyskania hasła online.

Okres licencji obu programów skończył się dn. 31 marca 2020 r.