Na granicy. Sytuacja cudzoziemców ubiegających się o ochronę

Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Sekcja Praw Człowieka przy Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie serdecznie zapraszają do udziału w seminarium pt. „Na granicy. Sytuacja cudzoziemców ubiegających się o ochronę na wschodnich granicach Polski i planowane zmiany przepisów”. Seminarium odbędzie się w poniedziałek, 15 kwietnia 2019 o 16:00 – 19:30 w Marzyciele i Rzemieślnicy Bracka 25, III piętro, 00-028 Warszawa.

Podczas spotkania podsumujemy akcję „Adwokaci na granicy” zorganizowaną w marcu 2017, podczas której grupa 14 adwokatów z Izby Warszawskiej pojechała na granicę w Terespolu celem udzielania pomocy pro bono uchodźcom. Większość tych spraw znalazła swój finał w sądzie, a o wynikach postępowań opowiemy Państwu w trakcie spotkania. Podczas seminarium przedstawiony zostanie raport Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka o dostępie do azylu na wschodnich granicach Polski i planowanej nowelizacji prawa uchodźczego.

Więcej: https://www.facebook.com/events/436973077076582/