Spotkanie przedstawicieli środowisk prawniczych i działaczy społecznych z krajów postsowieckich należących do OBWE

24 września 2019 r. w Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli środowisk prawniczych i działaczy społecznych z krajów postsowieckich należących do Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

Dyskusja dotyczyła wyzwań i możliwości organizacji prawniczych, które walczą o prawa i wolności obywatelskie w tych krajach. Uczestnicy podzielili się swoimi doświadczeniami, z jakimi spotykają się w codziennej pracy, oraz wskazali na nowe wyzwania.

Organizatorami spotkania byli: dziekan ORA w Warszawie adw. Mikołaj Pietrzak, Jasmine Cameron i Zamira Djabarova (American Bar Association), Judith Lichtenberg i Sophie de Graf (Lawyers for Lawyers).

W spotkaniu wziął udział dziekan ORA w Warszawie adw. Mikolaj Pietrzak, oraz przedstawiciele: Kirgistanu (Aizana Niizalieva), Mołdawii (Vecheslav Tsurkan, Lela Metrevelli), Ukrainy (Elena Volochai), Kazachstanu (Madina Akhmetova), Tadżykistanu (Dilrabo Samadova) oraz Białorusi. Ze strony polskiej obecna była Olga Salamatova (Helsińska Fundacja Praw Człowieka) oraz adw. Michal Chodorek.

W spotkaniu uczestniczyli równieżTemur Shakirov (ICJ International Court of Justice, Jurate Guzeviciute (IBAHRI International Bar Association’s Human Rights Institute oraz Laurent Pettitti ( CCBE – CCBE – Council of Bars and Law Societies of Europe).