Webinarium pt.: “Litigating in European courts on procedural rights of criminal suspects and accused”

7 listopada 2019 r., g.  o 10:30 odbędzie się szkolenie online pt.: “Litigating in European courts on procedural rights of criminal suspects and accused”. Seminarium poprowadzi Anna Pivaty.

Seminarium będzie trwać ok. 50 min. Zostaną poruszone kwestie związane ze sporami przed sądami europejskimi – ETPCz i TSUE w przedmiocie gwarancji procesowych w postępowaniu karnym, takie jak:

1. jak wybrać sąd do którego sądu skierować sprawę?
  2. jakiego rodzaju sprawy należą do jurysdykcji obu sądów?
  3. warunki dopuszczalności rozpatrzenia sprawy przez ww. sądy?
  4. cechy charakterystyczne postępowań przed ww. sądami.

Webinarium prowadzone będzie w języku angielskim.

Zapisy online: manager@netpralat.eu

Więcej informacji: https://www.netpralat.eu/2019/10/08/thursday-7-november-online-webinar-litigating-in-european-courts-on-procedural-rights-of-criminal-suspects-and-accused/

Projekt NETPRALAT jest realizowany przez Naczelną Radę Adwokacką we współpracy z Katalońską Radą Adwokacką, Uniwersytetem w Maastricht, IRIDIA Centre per la defensa drets humans (Hiszpania), Stowarzyszeniem Tłumaczy EULITA oraz Litewskim Instytutem Monitorowania Praw Człowieka. Projekt współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach Programu Justice (2014-2020), a czas jego trwania przewidziany jest do września 2020 r.

Jednym z celów projektu NETPRALAT jest przeprowadzenie międzynarodowych i krajowych szkoleń adwokatek/ów prowadzących sprawy karne w zakresie praktycznych umiejętności obrony praw osób zatrzymanych, podejrzanych i oskarżonych. W ramach projektu stworzone zostaną także materiały edukacyjne przybliżające międzynarodowe norm i standardy dotyczące prawa do obrony w postępowaniu karnym oraz powstanie europejska platforma dla wymiany doświadczeń osób prowadzących sprawy karne.