Sukces debaty o edukacji prawnej na UW – nowe szkoły przystępują do projektów

29 listopada br. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się debata na temat edukacji prawnej w szkołach.  W debacie wzięli udział dyrektorzy szkół ponadpodstawowych, szefowie wydział edukacji i burmistrzowie dzielnic. To efekt naszej współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa, z którym Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie prowadzi projekty edukacyjne dla przedszkolaków uczniów i seniorów.

Organizatorami debaty były: Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, Uniwersytet Warszawski oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Debatę prowadził red. Patryk Słowik z Dziennika Gazety Prawnej.

W debacie wzięli udział:

– Joanna Gospodarczyk – Dyrektor Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy

– dr Andrzej Bielecki – reprezentujący UW

– prof. Monika Całkiewicz, Wicedziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych

– Michał Fertak, Rzecznik Prasowy Okręgowej Rady Adwokatów w Warszawie

W debacie i prezentacji projektów edukacyjnych realizowanych przez ORA w Warszawie uczestniczyli także adw. Tymoteusz Paprocki, koordynator projektu edukacyjnego „Adwokat przydaje się w życiu”, adw. Tomasz Wiliński koordynator projektu „Dzieciaki, adwokat, kto to taki” oraz adw. Marcjanna Dębska – koordynator Centrum Mediacji Izby Adwokackiej w Warszawie. Opowiadali zaproszonym gościom o konkretnych przykładach realizacji projektów edukacyjnych w warszawskich szkołach i dzielili się własnymi doświadczeniami.

Wystąpienia spotkały się z bardzo serdecznym przyjęciem. W efekcie debaty znacznie wzrosło zainteresowanie realizacją projektów edukacyjnych w nowych palcówkach.

Wszystkim adwokatom i adwokatom zaangażowanym w projekty edukacyjne serdecznie dziękujemy za pomoc!