Komunikat w sprawie odwołania praktyk w sądach

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną oraz w porozumieniu z Prezesem Sądu Okręgowego w Warszawie i Prezesem Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie, Wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska i Kierownik Szkolenia Aplikantów Adwokackich adw. Dorota Kulińska informują, iż wszystkie praktyki aplikantów adwokackich zostają wstrzymane do dnia 15 kwietnia 2020 r.

Praktyki te odbędą się w terminach późniejszych, wykraczających poza przedziały czasowe wskazane w harmonogramach, po ustaleniu ich z Działem Szkolenia Aplikantów Adwokackich.

W chwili obecnej nie ma już zatem konieczności umawiania się na spotkania z sędziami-patronami w celu odbywania praktyk do ww. terminu.

W wyjątkowych wypadkach nastąpi zmiana sędziego-patrona.

W związku z powyższym Oddziały Kadr-Szkoleń, w terminach do 15 kwietnia 2020 r. nie będą wydawały upoważnień do przetwarzania danych osobowych, zaś obsługa interesantów w Sądach odbywać się będzie tylko i wyłącznie za pośrednictwem kontaktu telefonicznego oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej.