Symulacja przesłuchania na posterunku policji w ramach III Kongresu Prawa Obywatelskich z udziałem adwokatów naszej izby

Adwokaci z Izby Adwokackiej w Warszawie w ramach III Kongresu Prawa Obywatelskich przeprowadzili warsztat będący połączeniem symulacji przesłuchań w jednostkach policji z komentarzami.

W ramach warsztatów ćwiczyli symulacyjnych zatrzymanie świadka w sprawie kradzieży dokonanej na młodych osobach, które wracały z imprezy.

Uczestniczy symulacji mogli to zobaczyć to w dwóch wariantach: bez obecności adwokata i z jego pomocy.

Adwokaci perfekcyjnie odgrywali rolę policjantów nakłaniających świadka do złożenia obciążających zeznań. Publiczność co chwilę przerywała szczegółowymi pytaniami o procedurę. Okazało się, że większość z nich albo sama już miała na koncie zatrzymanie w ostatnich czasach, albo ma do czynienia z osobami zatrzymanymi.

Paneliści/Penalistki: Katarzyna Dąbrowska Aleksander KrysztofowiczPaweł MurawskiMarta TomkiewiczIrmina Pacho

Serdecznie gratulujemy członkiniom i członkom naszej izby moderowania warsztatów!

Zdjęcia: archiwum RPO