Liczny odzew na apel o pomoc prawną dla medyków – trwa organizacja infolinii

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie we współpracy z Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie organizuje pomoc prawną dla lekarzy oraz przedstawicieli innych zawodów medycznych (pielęgniarki, diagności laboratoryjni, ratownicy medyczni i in.) w związku z trwającą epidemią COVID -19.

Powodem inicjatywy są zgłaszane przez medyków liczne wątpliwości, dotyczących ich uprawnień i obowiązków w związku z trwającą epidemią. Inicjatywa spotkał się z bardzo ciepłą reakcją naszego środowiska. W ciągu tygodnia w odpowiedzi na apel zgłosiło się ponad 50 adwokatek i adwokatów z naszej izby, gotowych do świadczenia takiej pomocy.

Pomoc prawna udzielana będzie podczas telefonicznych dyżurów, których harmonogram przedstawimy po technicznym uruchomieniu infolinii .

Aktualnie trwa organizacja infolinii umożliwiającej taką pomoc. Jeśli wszystko pójdzie bez przeszkód, uruchomienie infolinii dla medyków planowana jest w następnym tygodniu.

Serdecznie zachęcamy kolejnych adwokatów i aplikantów adwokackich, którzy chcieliby okazać pomoc o zgłaszanie się na adres: m.bodnari@ora-warszawa.com.pl .